co zrobić, gdy pojawiają się kłopoty z zajściem w ciążę?

Co robić gdy od dłuższego czasu nie można zajść w ciążę? Na stronie http://www.zabobon.pl/walka-z-nieplodnoscia/ z pewnością będzie można znaleźć mnóstwo potwierdzonych informacji dotyczących postępowania w tak trudnej sytuacji. Warto pamiętać o tym, że o problemach z zajściem w ciążę można mówić dopiero wtedy, gdy para regularnie kocha się przynajmniej kilka razy w tygodniu przez kilka miesięcy, a pomimo to kobieta nie może zajść w ciążę. Trzeba zatem naprawdę regularnie uprawiać seks by pojawiło się z tego dziecko. Jeżeli jedna z takie starania nie przynoszą pożądanych efektów i nie dochodzi do zapłodnienia, nie należy czekać w nieskończoność i warto podjąć decyzję o udanie się do lekarza zajmującego się leczeniem niepłodności.

Jak współcześnie leczy się niepłodność?

Na początek para musi udać się razem do lekarza ginekologa gdzie zostanie z nimi przeprowadzony bardzo dokładny wywiad dotyczący między innymi stanu zdrowia. Kobieta będzie musiała być poddana dokładnym badaniom między innymi z krwi, aby ocenić poziom hormonów. Poza tym przeprowadza się również badanie ginekologiczne z użyciem sprzętu USG. Oczywiście również mężczyźni muszą poddać się badaniom i tutaj chodzi głównie o badanie nasienia i jego jakości.

Aby pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności nie okazała się stratą czasu najlepiej od razu udać się tam z wynikami badań. Lekarz następnie zleci kolejne badania podczas których między innymi będzie można zbadać tak zwaną rezerwę komórek jajowych u kobiety czy drożność jajowodów. Problemy z zajściem w ciążę mogą wynikać z naprawdę bardzo wielu różnych problemów zdrowotnych. Tak naprawdę w przypadku każdej pary trzeba będzie zatem dobrać indywidualny sposób leczenia. Czasami to Leczenie polega chociażby na stymulacje odpowiednimi hormonami. Jest tak wtedy gdy nie każdego miesiąca dochodzi do pojawienia się komórki jajowej czyli nie każdy cyklu jest płodny. Czasami muszą natomiast być wdrożone bardziej skomplikowane procedury leczenia.

Bez bardzo dokładnej konsultacji i rozmowy z lekarzem po prostu nie da się ustalić jakieś konkretne ścieżki postępowania w przypadku danej pary. Ostatecznie leczenie niepłodności może polegać na zaproponowano parze możliwości zapłodnienia in vitro. W ten sposób coraz więcej osób chcących mieć dziecko stara się o zajście w ciążę. Nigdy nie należy tracić nadziei bo niejednokrotnie zdarza się też tak, że gdy para świadomie odpuści sobie starania o ciążę i po prostu zredukuje poziom stresu, może zajść w ciążę praktycznie od zaraz.

Przeczytaj też: http://www.boboija.pl/jakie-klocki-konstrukcyjne-wybrac-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here