Klocki konstrukcyjne – jak wspierają rozwój dziecka?

0
1005

Zabawa jest formą aktywności, która ma na celu dostarczać rozrywki oraz wspierać rozwój malucha. Zabawki edukacyjne powinny być dobrane do wieku oraz umiejętności pociechy, gdyż tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty. Do grona najbardziej uniwersalnych akcesoriów zaliczają się klocki konstrukcyjne, które sprawdzą się przez cały okres dzieciństwa. Zobacz, jaką wartość edukacyjną za sobą niosą.

Rozwój sprawności manualnej

Układanie klocków to czynność, która ma ogromny wpływ na rozwijanie motoryki małej. Łączenie ze sobą elementów, które różnią się kształtem i rozmiarem wymusza na dziecku konieczność pewnego chwytu oraz manipulowania dłonią. Naturalną koleją rzeczy jest więc to, że klocki konstrukcyjne stanowią świetny trening zdolności manualnej. Są także znacznie bardziej angażujące niż tradycyjne zabawki, gdyż polegają na układaniu według określonego schematu. Zestawy zawierają dokładną instrukcję, jak kolejno łączyć ze sobą elementy, aby powstała określona konstrukcja. Klocki konstrukcyjne występują w wielu wariantach dostosowanych poziomem trudności do wieku dziecka i posiadanych umiejętności.

Wspieranie zdolności umysłowych

Zabawa klockami konstrukcyjnymi to wciągające hobby, które poprawia sprawność umysłową oraz uczy zasad logicznego myślenia. Łączenie elementów tak, aby powstała budowla o określonym kształcie wymaga przewidywania skutków oraz całościowego spojrzenia na konstrukcję. Klocki mają różne kształty, które muszą zostać do siebie dokładnie dopasowane, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Dziecko musi więc dostrzec różnice pomiędzy różnymi konstrukcjami i zastanowić się, które klocki konstrukcyjne ze sobą połączyć. To wymaga skupienia i precyzji, co z kolei intensywnie stymuluje mózg do działania i wspiera rozwój sfery umysłowej malucha.

Trening wyobraźni

Tradycyjne klocki można łączyć w dowolne budowle, co z biegiem czasu może sprawić, że dziecko straci zainteresowanie taką formą zabawy. Klocki konstrukcyjne są zaprojektowane z myślą o stworzeniu konkretnego kształtu według określonej instrukcji. Sklep internetowy Cobi ma w swojej ofercie szeroki wybór modeli dopasowanych nie tylko do wieku dziecka, ale także jego zainteresowań. Zestawy obejmują pojazdy wojenne, samoloty lub figurki bohaterów znanych bajek, dzięki czemu dziecko z entuzjazmem podejdzie do ich ułożenia. Takie zabawy są doskonałym treningiem wyobraźni, rozwijają kreatywność oraz wspomagają umiejętność rozumowania przestrzennego.

Klocki konstrukcyjne to idealne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na stymulowaniu zdolności manualnych oraz umysłowych u swojej pociechy już od najmłodszych lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here