Ozdoby i dekoracje na tort komunijny – jak pięknie udekorować tort?

0
7130

Tort to jeden z podstawowych elementów każdego przyjęcia. Jest nie tylko pysznym deserem, ale również wspaniałą dekoracją, podkreślającą charakter obchodzonej okoliczności. Tort na I Komunię Świętą to wyjątkowy rodzaj tortu – powinien być elegancji, a jednocześnie nawiązywać do przyjętego przez dziecko Sakramentu. Jak udekorować tort komunijny w oryginalny sposób? Mamy na to przepis!

1. Opłatek na tort komunijny

To rozwiązanie doskonałe! Opłatek jest dekoracją jadalną, dzięki czemu nie musimy martwić się o zdejmowanie go podczas podawania tortu, ponadto jest lekki i smaczny, więc przypadnie do gustu każdemu z gości. Na opłatku znajduje się zwykle przepiękna, komunijna grafika, która pięknie ozdobi zarówno tort na Komunię chłopca jak i tort na Komunię dziewczynki.

Wygląd opłatka tak naprawdę  w dużej mierze zależy od nas, możemy wybierać z szerokiej oferty zawierającej różne ozdoby na tort. Na opłatku najczęściej znajdują się symbole komunijne, takie jak: kościół, kielich, chleb, winorośl czy hostia z napisem IHS ub delikatne ozdobne ornamenty w kolorach komunijnych – złotym i srebrnym. Można znaleźć również opłatki ozdobione motywami roślinnymi lub udekorowane kwiatami charakterystycznymi dla sakramentu I Komunii, czyli opłatek na tort w konwalie czy opłatek na tort w lilie.

Aby dekoracja na tort stała się jeszcze bardziej indywidualna i podkreślała wyjątkowy charakter Waszej uroczystości, możecie wybrać specjalny opłatek na tort ze zdjęciem  dziecka! Dekorację w postaci personalizowanego opłatka bardzo łatwo dopasujecie do wybranego tortu – wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar oraz kształt spośród oferowanych modeli. Opłatki na tort dla dzieci występują w formie koła lub prostokąta, w różnych rozmiarach.         

Opłatek na tort personalizowany, to specjalny rodzaj opłatka. Zamiast zdjęcia lub oprócz niego, zawiera również imię dziecka oraz datę uroczystości. Wszystko to otoczone jest oczywiście piękną grafiką w jakiej występuje dany opłatek. Personalizacja to doskonały sposób, aby wyróżnić dziecko podczas uroczystości, która w pełni poświęcona jest jego osobie.

2. Topper na tort komunijny 

Kolejną propozycją, równie elegancką jest specjalny topper na tort komunijny. Każdy topper posiada ostro zakończone patyczki, dzięki którym ozdobę można łatwo umieścić na torcie bez obawy o uszkodzenie jego wierzchniej części. Topper komunijny zwykle przedstawia napis „Pierwsza Komunia Święta” lub inne symbole komunijne, takie jak modląca się dziewczynka lub modlący się chłopiec. Biała kolorystyka dodatkowo podkreśla religijny charakter uroczystości, a dodatkowe symbole sprawiają, że tort jest jeszcze bardziej elegancki.

3. Figurka na tort komunijny

Figurki to kolejne tortowe dodatki, które sprawiają, że tort okolicznościowy zachwyca nie tylko swoim smakiem, ale również wyglądem. Dzięki temu wzbudza zachwyt wśród zgromadzonych gości i przepięknie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach z tego wyjątkowego dnia. Figurka komunijna to zazwyczaj chłopiec lub dziewczynka pogrążeni w modlitwie lub symbole religijne, charakterystyczne dla sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.      

na chrzest

Wymienionymi wyżej dodatkami tak samo pięknie można udekorować tort na Chrzest Święty. Tort na chrzest dziewczynki będzie wyglądał przepięknie w różowych kolorach, tort na chrzest chłopca natomiast idealnie zaprezentuje się w dekoracjach kolorze niebieskim. Piękny topper „Chrzest Święty” z imieniem dziecka będzie najbardziej unikalną dekoracją, a prawdziwy efekt wow wywołają wśród gości specjalne fontanny tortowe pełne świetlistych iskier!

Najpiękniejsze torty na Chrzest oraz Komunię Świętą wymagają wyjątkowych dekoracji. Znajdziecie je w sklepie internetowym www.Sakramento.pl. Zapraszamy!

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here