Wizyta u okulisty rozszerzona o dobór soczewek

Wizyta u okulisty ma na celu ocenę stanu zdrowia oczu oraz określenie wady wzroku i stopnia jej natężenia. Po badaniu, na które składa się np.: badanie w lampie szczelinowej, komputerowa analiza czy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, lekarz może dobrać odpowiedni rodzaj oraz parametry soczewek kontaktowych, jak: średnica czy promień krzywizny bazowej.

Konsultacja z okulistą jest niezbędna, aby zacząć nosić soczewki kontaktowe. Lekarz w trakcie badania, nie tylko określa stan zdrowia oczu, ale również wyklucza ewentualne przeciwwskazania do noszenia soczewek, a są nimi, np.: stany zapalne oczu, niski poziom nawilżenia oka, osłabienie organizmu.  

Pierwsza wizyta u okulisty – przydatne informacje

W trakcie wizyty okulistycznej, lekarz zakrapla w oczy pacjenta specjalne krople z atropiną, które rozszerzają źrenice i ułatwiają przeprowadzenie badania dna oka. Po ich zastosowaniu pacjent widzi niewyraźnie przez kilka godzin, dlatego po zakończeniu wizyty u okulisty nie należy prowadzić samochodu. Przejściowe problemy ze wzrokiem utrudniają również wykonywanie czynności wymagających dobrego widzenia, w związku z tym, warto również na dzień badania wziąć dzień wolny od pracy. Na badanie należy przyjść bez makijażu.

Podczas wizyty u okulisty, rozszerzonej o dobieranie soczewek, można otrzymać darmowe soczewki. Niezbędne informacje o promocji znajdują się na stronie internetowej: www.mojepierwszesoczewki.pl.

Wizyta u okulisty poszerzona o dobór soczewek kontaktowych – na czym polega?

Pierwszym etapem wizyty okulistycznej jest wywiad lekarski. Okulista najczęściej pyta o: wykonywany zawód, dolegliwości związane z oczami, przebyte choroby lub ewentualne urazy oczu.  Pierwsze badanie polega na przeprowadzeniu testów określających jakość i ostrość widzenia, najczęściej za pomocą tzw. tablic Snellena. Następnie specjalista przechodzi do badania w lampie szczelinowej. Urządzenie umożliwia ocenę całego oka, jak również jego dna i tylnej części. Wstępnym badaniem do określenia występującej wady wzroku jest analiza komputerowa, która pozwala również na dobór właściwych soczewek kontaktowych. W czasie wizyty wykonuje się również pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Przeprowadzone badania się niezbędne, aby dobrać odpowiednią moc soczewek a także inne jej parametry jak: promień krzywizny bazowej czy średnicę. Idealnie dobrane szkła kontaktowe zapewniają nie tylko skuteczną i bezpieczną korekcję wady wzroku, ale również ich komfortowe noszenie na co dzień.

Specjalistyczne badania wzroku

Po przeprowadzeniu badań podstawowych okulista może zlecić badania dodatkowe. Należą do nich, np.: gonioskopia (przy podejrzeniu nadciśnienia ocznego), USG oka (przy podejrzeniu chorób oczodołu, występowania guza czy poważnych zmian w siatkówce).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here