wyprawka do przedszkola dla dziecka

W życiu każdej mamy nadchodzi czas, kiedy jej dziecko idzie do przedszkola. To bardzo trudny moment zarówno w życiu dziecka, jak i matki. Rodzice bardzo przeżywają ten okres, ponieważ martwią się jak to będzie: czy dziecko będzie dobrze się czuło wśród innych dzieci, czy znajdzie przyjaciół, czy będzie potrafiło odnaleźć się w nowym otoczeniu. W zasadzie dziecko i wiele szybciej i łatwiej potrafi zaakceptować nową sytuację niż rodzice.

Przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko uczy się samodzielności, pracy w grupie, empatii

Uczy się zasad panujących w przedszkolu, a także wzorców zachowań. Bardzo ważne jest, aby dzieci miały kontakt z rówieśnikami, ponieważ takie dziecko szybciej zaadaptuje się w nowej rzeczywistości oraz nauczy się żyć w grupie.

Przedszkole to najważniejszy czas dla tak małego dziecka, ponieważ po raz pierwszy zostaje sam w nowym miejscu. To tutaj zaczyna poznawać świat, uczyć się podstawowych ról społecznych, bawić się z grupą, zintegrować się z nią, znaleźć swoje miejsce w grupie.
Jeżeli chodzi o wyprawkę to najczęściej jest tak, że rodzice na pierwszym spotkaniu z wychowawcą grupy dostają gotowe listy przedmiotów, które powinny być zawarte w wyprawce. Mimo tak dokładnej listy rodzice często kupują rzeczy, które w ogóle nie są potrzebne w przedszkolu, a jedynie zawadza dziecku.

Jak wiadomo, czy to przedszkole państwowe czy też prywatne posyłając dziecko musimy mu zapewnić podstawowe rzeczy takie jak na przykład wyprawka do przedszkola dla dziecka. Każdy rodzic decydując się na posłanie dziecka do przedszkola powinien zaopatrzyć swoje dziecko w najistotniejsze rzeczy.

Wyprawka do przedszkola dla dziecka powinna przede wszystkim zawierać:

1. Tornister,
2. Piórnik,
3. Zestaw podręczników do edukacji przedszkolnej,
4. Zestaw podręczników do nauki języka obcego,
5. Piórnik,
6. Ołówki,
7. Kredki,
8. Flamastry,
9. Blok rysunkowy,
10. Blok techniczny,
11. Papier kolorowy,
12. Plastelina,
13. Nożyczki,
14. Klej,
15. Kolorowe długopisy,
16. Ubrania,
17. Gumkę,
18. Strugaczkę,
19. Tackę,
20. Fartuszek,
21. Ręcznik,
22. Farby,
23. Pędzelek,
24. Kubeczek,
25. Szczteczkę do zębów,
26. Kubeczek do zębów,
27. Komplet pościeli,
28. Piżamka,
29. Ciapki na zmianę,
30. Kredki świecowe,
31. Bibuła,
32. Papier typu ksero,
33. Teczka,
34. Segregator na pracę plastyczne,
35. Worek na buty.

wyprawka do przedszkola

W związku z przygotowaniem takiej rzeczy jak wyprawka do przedszkola dla dziecka często bywa tak, że dzieci się mylą i zabierają rzeczy swoim kolegom. Oczywiście jest łatwy sposób na to. Wystarczy, że jeden z rodziców podpisze wszystkie rzeczy swoje dziecka. Warto podpisać lub w jakiś inny sposób zaznaczyć rzeczy swojego dziecka. Zdarzają się przypadki gdzie w szatni obok siebie wiszą dwa identyczne worki lub takie same ciapki.

Chwila nieuwagi i dzieci mają u siebie nie swoje ręce rzeczy

Wystarczy jakaś charakterystyczną naklejka bądź naszycie jakiegoś znaczku na worek czy ubranko. W ten prosty i szybki sposób nie będzie już żadnych problemów ze znalezieniem swoich rzeczy przez malucha. Jeżeli chodzi o ubrania do przedszkola musimy wziąć pod uwagę to, że te ubrania czy kapcie mają być wygodne, nie modne. Wyprawka do przedszkola dla dziecka obecnie jest wyłącznie modna.

Niestety duża część rodziców kompletując wyprawkę, szczególnie ubrania kieruje się przede wszystkim obecnymi trendami w modzie. Musimy jednak pamiętać, że wyprawka ma być wygodna, nie modna. Współczesny świat nastawiony jest przede wszystkim na konsumpcjonizm i właśnie przez to nie patrzą czy dziecku w danej sytuacji jest wygodnie tylko czy obecny trend dobrze leży na dziecku. Kapcie powinny być wsuwane, nie sznurowane jeśli dziecko nie potrafi samo, natomiast ubrania powinny być luźne, wygodne, bez zbędnej biżuterii.

w przedszkolu

Powinniśmy myśleć o naszych dzieciach, a nie o naszym dobrym samopoczuciu.
Przedszkole jest ogromnym przeżyciem dla tych małych ludzi, dlatego powinniśmy wspierać nasze dzieci z całych sił, aby w konfrontacji z okrucieństwem innych dzieci dały sobie radę w ciężkich sytuacjach.

Jeżeli chodzi o zakup ubrań i butów dla przedszkolaków należy pamiętać żeby nie przepłacać, ponieważ zarówno buty jak i ubranka są wymieniane w ciągu roku szkolnego. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć dziecko w wygodne, w przystępnej cenie buty oraz ubrania. W przedszkolu w czasie zajęć plastycznych dzieciaki potrafią w ciągu kilku chwil pobrudzić całe ubranie, buty jak i buzię i ręce. Nikt z rodziców nie jest idealny, ale wyprawka do przedszkola dla dziecka powinna być skompletowana z głową, a przede wszystkim z umiarem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here