Zagęszczanie włosów naturalnymi metodami

0
978

Zagęszczanie włosów jest trendem, który bije obecnie rekordy popularności. Nie powinno to dziwić, bowiem dosłownie każdy – kobiety, mężczyźni, osoby starsze i dzieci – pragnie na co dzień zachwycać pięknymi, zdrowymi oraz bujnymi włosami. Niejednokrotnie jest to jednakże niemożliwe z uwagi na problemy z nadmiernie przerzedzającymi się oraz wypadającymi włosami, co z kolei może być skutkiem przebytych chorób, uwarunkowań genetycznych, czy też czynników zewnętrznych. Zagęszczanie włosów może zostać przeprowadzone w salonie medycyny estetycznej, zakładzie fryzjerskim…ale również – w pewnym stopniu – możemy podjąć się tego zadania samodzielnie w zaciszu własnych czterech ścian! W dzisiejszym artykule podpowiemy jak to zrobić.

Aby nadać włosom większej puszystości oraz objętości wizualnej, stosować możemy tak zwane wcierki. Jest to metoda bazująca na delikatnym wmasowywaniu zarówno we włosy jak i w skórę głowy specjalnych olejków oraz wyciągów z ziół, które mają za zadanie odpowiednio odżywić nasz organizm a także stopniowo stymulować porost nowych włosów. Zanim jednakże przejdziemy do stosowania wcierek, pamiętajmy, że eksperci zalecają, by skórę najpierw dokładnie oczyścić z pozostałości potu, łoju, resztek stosowanych kosmetyków, jak również – wszelkiej maści zanieczyszczeń. W wielu przypadkach zwykły szampon może okazać się nieskuteczny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie specjalistycznych peelingów do skóry głowy z niewielkimi granulkami, które podczas wcierania ścierać będą martwy naskórek oraz poprawią krążenie krwi w górnych warstwach skóry głowy.

Zagęścić włosy możemy także regularnie nawilżając oraz odżywiając fryzurę, na przykład wykorzystując w tym celu dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych maseczki, napary oraz odżywki. Zanim jednakże zdecydujemy się na ten krok, zalecamy by odbyć konsultację u dermatologa, dermotrychologa lub też pracownika zakładu medycyny estetycznej. Dlaczego może się to okazać pomocne? Osoba taka może bowiem na podstawie przeprowadzonego z nami wywiadu oraz wstępnych oględzin ocenić stan zarówno naszej skóry głowy jak i włosów, a następnie bazując na zgromadzonych informacjach polecić nam środki pielęgnujące i myjące, które przynieść mogą najbardziej satysfakcjonujące efekty w kwestii zagęszczania włosów.

Jeżeli wszelkie tego typu zabiegi nie przynoszą rezultatów, które moglibyśmy uznać za optymalne, może się okazać, że konieczne będzie sięgnięcie po oręż większego kalibru, a więc po specjalne włókna keratynowe Lion’s Hair jako posypka na głowę lub dopinki lub też proszki zagęszczające, które sprawią, że nasze uczesanie będzie wydawało się obserwatorom znacznie bujniejsze i gęstsze. Środki te nie tylko nie są drogie, ale także szeroko zakrojone badania dowiodły, iż są one w pełni bezpieczne dla użytkownika, a więc o jakichkolwiek reakcjach alergicznych, podrażnieniach, czy tez innych problemach natury czysto dermatologicznej nie może być po prostu mowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here