Czym jest pompa insulinowa

Pompa insulinowa jest specjalnym urządzeniem, z którego na co dzień korzystają przede wszystkim cukrzycy. To właśnie oni potrzebują jej najbardziej. Glukometry i pompy insulinowe są dla nich niezbędnymi medycznymi wyrobami, które pomagają im w leczeniu atakującej ich organizm choroby. Pompy insulinowe bardzo korzystnie wpływają przy tym na jakość życia każdego chorego. Są urządzeniami praktycznymi i wygodnymi w użyciu. Każdy bardzo szybko uczy się je prawidłowo obsługiwać.

Każda pompa insulinowa jest urządzeniem elektrycznym. Z uwagi na swój niewielki rozmiar na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niepozornie, a mimo tego jest w stanie zdziałać wiele dobrego. Mocuje się ją zwykle do dowolnie wybranego elementu garderoby, robiąc to w taki sposób, by nie była ona widoczna dla innych i aby nie krępowała ruchów i nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Taką pompę można kupić w aptece albo sklepach medycznych. Jeżeli natomiast ktoś wolałby zamówić ją przez Internet, zawsze może wejść na sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl.

Celem każdej pompy insulinowej jest wiernie odwzorowywanie pracy trzustki. Urządzenia programuje się wcześniej w taki sposób, by w odpowiednim momencie wydzielały do organizmu optymalną dla niego dawkę insuliny. Oczywiście to wszystko należy ustalić ze swoim lekarzem. On powinien dopasować do pacjenta odpowiednią dawkę insuliny i zaznaczyć, co jaki czas należy ją podawać. Oczywiście w każdym momencie istnieje możliwość zatrzymania urządzenia albo zaaplikowania dodatkowej porcji insuliny, gdy tylko okaże się ona potrzebna.

Zanim jednak zacznie się korzystać z pompy insulinowej, należałoby nieco dokładniej zaznajomić się ze swoją jednostką chorobową. Każdy cukrzyk absolutnie powinien wiedzieć, co to jest cukrzyca i jak się ją leczy. Jeżeli póki co brakuje mu tej wiedzy, w pierwszej kolejności musi ją zdobyć, a dopiero potem zastanawiać się nad zakupem pompy insulinowej. Znajomość wiedzy teoretycznej jest niezbędna do tego, by móc efektywnie wykorzystywać ją w praktyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here