Gdzie wykonać badania diagnostyczne i specjalistyczne we Wrocławiu?

Zdiagnozowanie cukrzycy lub jednej z chorób serca oznacza dla pacjenta konieczność systematycznego konsultowania się z lekarzem. W Polsce działają przychodnie, które prowadzą darmowe programy profilaktyczne i specjalizują się w wykonywaniu zarówno badań diagnostycznych, jak i specjalistycznych.

Badania diagnostyczne – kiedy się je wykonuje?

Czym są badania diagnostyczne? Przeprowadza się je po wywiadzie lekarskim, a ich wyniki pozwalają lekarzowi ocenić stan zdrowia pacjenta. Badania diagnostyczne umożliwiają też rozpoznanie większości schorzeń, dlatego zawsze są pierwszymi badaniami, jakie zleca lekarz.

Badania diagnostyczne to m.in.: badanie laboratoryjne krwi, badanie USG i badanie RTG. Takie badania oferuje większość przychodni działających na terenie Polski. Przykładem może być Wrocław. Centrum Medyczne Synexus ma w ofercie m.in. badanie RTG oraz bezpłatny pakiet badań kardiologicznych, na który składają się następujące badania: lipidogram, morfologia, kontrola ciśnienia tętniczego i kontrola poziomu glukozy we krwi.

Czym są badania specjalistyczne?

Rozpoznanie u pacjenta choroby na podstawie badań diagnostycznych często oznacza konieczność wykonania dodatkowych badań, czyli badań specjalistycznych. Przykładem takich procedur mogą być np. badanie densytometryczne (pozwala ocenić stan kośćca) czy pomiar składu ciała.

Badania specjalistyczne oferuje wiele przychodni, ale nie wszystkie. Jednym z miast, w którym możesz wykonać wspomniane wyżej badanie densytometryczne, jest Wrocław. Centrum Medyczne Synexus to przychodnia, w której możesz umówić się na wykonanie tego badania.

Zainwestuj w swoje zdrowie – skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań

Zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę lub chorobę serca? W takiej sytuacji powinieneś być pod stałą opieką lekarską i systematycznie wykonywać pakiety badań kontrolnych. Gdzie to zrobić? Jednym z miast jest Wrocław. Centrum Medyczne Synexus w ramach prowadzonej Akcji Promocji Zdrowia zaprasza pacjentów z cukrzycą na bezpłatny pakiet badań kontrolnych. Jeżeli jesteś osobą dorosłą i zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę typu II, możesz umówić się na badanie. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej Centrum Synexus.

Pamiętaj – systematyczne zgłaszanie się na badania to sposób, aby wykryć choroby we wczesnym stadium. Wówczas wdrożone leczenie będzie najskuteczniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here