Wielu rodzicom wydaje się, że dziecko będzie się rozwijało samo. Patrzą na te wszystkie tabelki w Internecie, że ma sześć miesięcy i powinno raczkować, a rok to powinno chodzić. To nie jest tak, że każde dziecko będzie się w ten sam sposób rozwijało. To jest o wiele bardziej skomplikowane i sami się o tym przekonamy. Nad dzieckiem trzeba pracować. Wtedy dziecko będzie się rozwijało o wiele lepiej. Trzeba do dziecka dużo mówić, dlatego musimy pamiętać, że dziecko to jest obowiązek i my musimy zrobić wszystko żeby maluchowi pomóc.

Jeśli dziecko jest trochę starsze i kupujemy mu gry to, co mamy zrobić? Położyć grę i niech się bawi? Nie tędy jest przecież droga, bo dziecko samo nic nie będzie robiło. Trzeba z nim usiąść i pograć. Na początku dziecko nie musi grać zgodnie z zasadami, jakie przewidziała twórca gry, ale powoli trzeba mu te zasady wpajać, bo jeśli o tym zapomnimy to dziecko w pomniejszym czasie będzie miało wieku problem.

Nie wszystkie zasady daje się naginać w życiu i trzeba mieć to na uwadze. Jeśli kupujemy dziecku puzzle to trzeba siadać z nim i je układać. Nie będzie od razu mistrzem układania, ale z biegiem czasu na pewno będzie miało coraz więcej elementów. Do wszystkiego dochodzi się pracą, a wtedy dziecko się będzie rozwijało o wiele szybciej. Problem w tym, że rodzice dzisiaj na nic nie mają czasu. Wydaje im się, że wszystko zrobi się samo, albo zrobi to przedszkole albo szkoła. Nie tak dobrze to nie ma i to od nas będzie zależało czy dziecko będzie dobrze rozwinięte czy źle. Pretensje później mamy do dziecka, że się nie uczy, ale sami nie mieliśmy czasu go tego nauczyć.

Pomoc specjalisty

Jeśli widzimy, że nasze dziecko mimo naszych prób i starań nie rozwija się jak należy to trzeba będzie udać się do specjalisty. Można znaleźć fachowców, którzy wiedzą jak rozmawiać z dzieckiem i jak je zachęcać do tego żeby szybciej się rozwijało. Mają podejście psychologiczne i mają ogólnie podeście do dzieci. To bardzo ważne żeby dzieci lubić, bo one wyczuwają wszystko i jeśli od jakiejś osoby bije niechęcią, bo robi to na przymus to nic z tego nie wyjdzie.

Wczesny rozwój dziecka jest bardzo ważny, bo później dziecko będzie źle się rozwijało i uczyło. Nie można do takiej sytuacji dopuścić, dlatego trzeba będzie walczyć o nasze dziecko nawet, jeśli nie jest to wcale takie łatwe. Taka jest rola każdego rodzica i musi ją spełnić, a wtedy może się czuć usatysfakcjonowany. Nasze dziecko to nasz największy skarb i trzeba zrobić wszystko żeby się bardzo dobrze rozwijało.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here