Jeśli dziecko roczne będzie się dobrze rozwijało to na pewno powinno już samo siedzieć, w pierwszej kolejności dziecko zaczyna trzymać głowę. Trzeba czekać około trzech, czterech miesięcy żeby tak się stało. Wtedy właśnie następuje rozwój u dziecka i rodziców jest łatwiej. Dziecko nie trzeba trzymać cały czas za głowę żeby mu nie przekręcała się zbyt gwałtowanie. To ma znaczenie przy noszeniu, ale i przy leżeniu. Dziecko będzie wtedy mogło głową poruszać.

Następnie przez pierwszym rokiem życia dziecko zaczyna raczkować. U jednych dzieci jest to pół roku, ale większość rodziców musi czekać minimum dziesięć miesięcy. Wszystko będzie zależne od tego jak pracujemy z dzieckiem i czy mu się chce. Różnie to z tym bywa i mogą to potwierdzić rodzice, którzy z takimi problemami się borykają. W tym czasie dziecko powinno już siedzieć. Wtedy podawanie jedzenia jest o wiele łatwiejsze i można mieć więcej czasu dla siebie. Wiele dzieci, które ukończyły rok życia potrafi już chodzić. Nie jest to może chodzenie jak u starszych dzieci, ale pierwsze kroki takie dziecko stawia.

To ważne żeby dziecku wtedy pomagać, bo jeśli się zrazi do chodzenia to możemy bardzo długo czekać aż zacznie to robić na nowo. Jeśli dziecko ukończyło rok czasu i nie chodzi to nie ma się, czym przejmować. Nie każde tak wcześnie zaczyna. Wiele dzieci czeka jeszcze kilka miesięcy zanim zaczną same chodzić. Nie ma, co liczyć na to, że dziecko sika na nocnik mają rok czasu albo, że będzie samo się długi czas bawiło. Wiele mam się tych chwali, ale to nie jest zgodne z prawdą. Nie ma się przejmować tym, że nasze dziecko nieco różnią się od innych. Są dokładnie takie same, ale my nie mamy takiej wyobraźni jak inni rodzice i nie lubimy zmyślać.

Co dalej się dzieje?

W tym czasie dziecko powinno mówić już pierwsze słowa. Na pewno mama i tata. Często bywa z tym problem i dziecko mówi, później nie mówi, dlatego nie ma się, co stresować. Przyjdzie czas, że zacznie mówić. W tym czasie rozwoju dziecka trzeba odstawić je już definitywnie od piersi. Trzeba również pamiętać o tym żeby dziecko zostało z innymi osobami, a nie tylko z mamą. Jeśli mamy chce wrócić później do pracy to będzie problem, bo dziecko zna tylko ją. Im wcześniej takie dziecko będzie zostawało z tatą, babcią czy kimkolwiek, kto jest odpowiedzialny tym lepiej. Każda mama się o tym szybko przekona. Dziecko wtedy z innymi osobami inaczej się rozwija, bo to jest inne podejście do dziecka, inne zabawy. To naprawdę wyjdzie dziecku na zdrowie i trzeba o tym pamiętać.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here