zabawki

W pewnym wieku dzieci zaczynają się po prostu buntować i przestają kompletnie słuchać swoich rodziców. Nie okazują im miłości, wdzięczności czy jakiegokolwiek szacunku, a domagają się rzeczy, o których w dawnych czasach kilkulatki mogły tylko i wyłącznie pomarzyć. Jeśli masz taki sam problem, bo będąc w sklepie, twoje dziecko wręcz rzuca się na zabawki bruder i wszczyna straszne awantury wśród obcych ludzi, musisz pamiętać o tym, że jeśli raz mu ulegniesz, będziesz to robić później bezustannie.

Nie powinieneś natomiast kupować swojemu dziecku czegoś, do czego sam nie jesteś w stu procentach przekonany. Jeśli masz wrażenie, że podobające mu się artykuły mogłyby się okazać dla niego niebezpieczne lub szkodliwe, pod żadnym pozorem nie zanoś ich do kasy. Naucz się po prostu mądrze wybierać zabawki dziecięce. Wbrew pozorom te wartościowe i edukacyjne wciąż istnieją – musisz je tylko odszukać i przekonać swoje dziecko, że będą one lepszym wyborem od popularnych teraz gier komputerowych.

1 – sprawdź sklep
Znasz na pewno bardzo dobrze nazwy najpopularniejszych sklepów z artykułami dziecięcymi. To właśnie do nich udajesz się zwykle w pierwszej kolejności, gdy tylko chcesz sprawić swojemu maluchowi małą niespodziankę, potrzebujesz dla niego nowych ubranek lub zamierzasz kupić mu nową zabawkę. Najpopularniejsze sklepy z asortymentem typowo dziecięcym zazwyczaj mogą ci zaproponować całą masę produktów, jednakże ich poważną wadą będzie ich cena. Jeśli dokładnie byś ją przemyślał, uznałbyś, że jest ona nieadekwatna do samej jakości produktów.

chłopak siedzi

Zauważyłbyś, że po prostu przepłacasz i bezmyślnie trwonisz swoje pieniądze na rzeczach, z których dzieci błyskawicznie wyrastają. Nie chcesz jednak, aby twój maluch czuł się gorszy od swoich kolegów, dlatego z bólem serca wydajesz kolejne pieniądze na przerażająco drogie ubranka, zabawki bruder i inne artykuły. Gdybyś jednak poszukał ich w sklepach internetowych, na pewno udałoby ci się trochę zaoszczędzić. Spróbuj też dołączać do klubów i uzyskiwać karty stałego klienta. Możesz na nich zbierać punkty z każdych zakupów, by potem wymieniać je na nagrody lub uzyskiwać w ich ramach pewne rabaty.

2 – oceń bezpieczeństwo zabawek
Na pewno nie chcesz, aby twoje dziecko podczas zabawy zrobiło sobie jakąkolwiek krzywdę. Z tego powodu zawsze bacznie je obserwujesz i sprawdzasz, w jaki sposób korzysta ono z poszczególnych artykułów. Jeżeli jednak od samego początku będziesz proponować mu wyłącznie bezpieczne zabawki, będziesz mógł pozostawić je spokojnie nawet na dłuższą chwilę, nie martwiąc się o to, że coś mu się stanie. Koniecznie sprawdzaj więc, dla jakiego wieku przeznaczone zostały konkretne artykuły.

Jeżeli masz w domu kilkulatka, nie powinieneś kupować mu rzeczy dedykowanych osobom w wieku nastoletnim. Zainteresuj się również różnorodnymi atestami, przyznawanymi produktom spełniającym konkretne warunki. Testuje się je w różnych otoczeniach i sprawdza, jak reagują na nie same dzieci. Jeżeli przy takich próbach produkt wypadnie dobrze, uzyska on odpowiedni atest, który zwykle przyznawany jest w Polsce przez Instytut Matki i Dziecka.

3 – sprawdź możliwości zabawki
Na pewno nie chciałbyś wydawać swoich pieniędzy na zupełnie bezwartościowe artykuły, które być może spodobałyby się twojemu dziecku, ale jednak niczego by go nie nauczyły. Nie postępuj więc w taki sposób. Zamiast wybierać to, co aktualnie jest modne i na topie, zastanów się nad prawdziwym przeznaczeniem wyrobu. Sprawdź, jak dziecko będzie w stanie wykorzystać konkretne zabawki bruder. Spróbuj wczuć się w jego rolę i pomyśl, jakie umiejętności są ćwiczone podczas konkretnych zabaw. Zabawka musi być nie tylko atrakcyjna.

zabawki bruder

Powinna też pracować nad dziecięcą wyobraźnią, koncentracją bądź spostrzegawczością. Maluszki najszybciej uczą się właśnie podczas zabawy – nawet tego nie odczuwają, dlatego przychodzi im to z łatwością. Pamiętaj jednak, że największą wartością edukacyjną nie wykazują się wcale popularyzowane obecnie zabawki interaktywne. Niektórzy twierdzą nawet, że hamują one rozwój bardzo małych dzieci, gdyż oddziałują na nie zbyt dużą ilością bodźców na raz, przez co maluch nie jest w stanie na żadnym z nich w pełni się skupić.

Skoro wiesz już, jak powinieneś mądrze kupować zabawki dla swoich dzieci, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko udać się teraz do sklepu na zakupy i sięgnąć po wartościowe, bezpieczne i edukacyjne artykuły. Twoje dziecko szybko się do nich przyzwyczai. Samo przekona się, że te najpiękniejsze zabawki wcale nie muszą być dla niego najlepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here