kulki

Zabawki sensoryczne pozwalają Twojemu dziecku rozwijać zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu. Dostępne są dla maluchów w różnym wieku. Pragnę przedstawić kilka z nich.

* Woreczki z różnymi wypełnieniami do stymulacji.
Te woreczki to pomoc terapeutyczna do stymulowania zmysłów: dotyku i równowagi. Mogą być wykorzystywane w terapii SI, z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową , autyzmem , czy niewidomych.
Dostępne wypełnienia:
– żwir duży
– kamienie małe okrągłe
– kamienie duże okrągłe
– piasek
– żwir drobny
– styropian
– kamienie duże ostre
– kamienie małe ostre.

* Chrupki do zabawy.
Są to kolorowe pianki, które sklejają się ze sobą pod wpływem wilgoci.
Zabawa chrupkami pozwala rozwijać zdolności manualne, oraz kreatywne myślenie.

* Deska balansująca.
Wykorzystuje się ją do zabawy w dłoniach, lub stojąc na niej stopami. Kulkę można przetaczać ruchami w lewo i w prawo. Zabawa ta angażuje jednocześnie wiele zmysłów, dotyk, wzrok i równowagę.
Spód deski jest bezpieczny, antypoślizgowy.
Ćwiczy przede wszystkim koordynację wzrokowo-ruchową, pozytywnie wpływa na integrację obu półkul mózgowych dzięki śledzeniu ruchów od lewej do prawej strony.

* Deszczowa grzechotka.
Zabawka ta przy poruszaniu wydaje dźwięk podobny do spadającego deszczu. Można nią obracać, wstrząsać, toczyć po podłodze, obserwując w ten sposób kolory i słuchając dźwięków. Deszczowa grzechotka stymuluje zmysł słuchu, oraz rozwija koordynację ruchową.

* Elastyczna piła z koralikami i dzwoneczkiem.
Stymuluje zmysł dotyku, wzroku, oraz słuchu. Piłka jest elastyczna, złożona z koralików i dzwoneczka.

* Figury 3D tablica motoryczna.
W zestawie jest kilka brył o różnym kształcie i wielkości:
– koło,
– kwadrat,
– trójkąt,
– kula,
– sześcian,
– ostrosłup,
– graniastosłup,
– walec,
– prostopadłościan.
Zabawka pomocna w nauce geometrii.

* Gra dotykowa sensoryczna.
Pomaga w stymulacji zmysłu dotyku i koncentracji. Polega na włożeniu dłoni w otwory i sprawdzeniu co znajduje się w środku.

* Gra memory ciężar.
Jest to gra polegająca na znalezieniu dwóch takich samych klocków o tej samej wadze. Gra trenuje czucie głębokie, świadomość ciała.

* Jeż sensoryczny.
Posiada wiele możliwości manipulacji: wkładania, zdejmowania, naciskania, porównywania wielkości, kolorów, naukę liczenia.
Pełni funkcję w zakresie rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, rozwoju mowy, motoryki.

zabawki sensoryczne

* Klocki dotykowe.
W zestawie są klocki o różnej fakturze i materiale. Zabawa polega na tym, aby odnaleźć klocek o tej samej fakturze. Rozwija u dzieci poznanie wielozmysłowe, ćwiczy sprawność grafomotoryczną, stymuluje zmysł dotyku oraz rozwija wyobraźnię.

* Klocki dotykowe kształty.
Gra polega na rozpoznawaniu kształtów. Istnieją różne możliwości gry. Jedną z nich jest opisywanie przez jednego gracza kształtu, a przez drugiego odnalezienia tego kształtu na tablicy. Kształty są wykonane z wysokiej jakości litego drewna i mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu są bezpieczne i przyjemne w dotyku. Ta gra rozwija zmysł dotyku, koncentrację oraz mowę i zdolność komunikacji.

* Kolorowa mata piankowa z cyframi.
W każdym z kwadratów maty znajduję się wyjmowana litera. Mata jest stworzona z miękkiego tworzywa. Idealna do rozwoju zdolności manualnych, oraz nauki alfabetu.

* Kostka sensoryczna manipulacyjna- miękka.
Kostka jest miękka, pluszowa, w pastelowych kolorach z grzechotką. Posiada wiele elementów do manipulacji i rozwijania zmysłów.

* Puzzle sensoryczne.
Wspaniale trenują pamięć, zdolności manualne, koncentrację, oraz ćwiczą pamięć. Puzzle ćwiczą sprawność manualną dłoni i cierpliwość.

klocki drewniane

* Zabawka kreatywna Hix.
Zestaw składa się z czterech sylikonowych stożków. Każdy z klocków potrafi przeobrazić się w różne kombinacje. Zostały wykonane z elastycznej gumy silikonowej. Zabawka ta trenuje zdolność wizualno- przestrzenną, poprawia umiejętności motoryczne.

* Sensoryczna książeczka kontrastowa.
Wykonana jest w 100% z bawełny. Połączenia kontrastowe czerni, bieli i czerwieni stymulują zmysł wzroku dziecka, wpływając na rozwój mięśni gałki ocznej oraz koncentrację.
Zabawka idealna dla dzieci w pierwszym półroczu życia.

* Wesołe owady-zestaw sensoryczny.
Zestaw zawiera kilka owadów o różnych kolorach i kształtach. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku o 10 miesięcy do 3 lat. Rozwija zmysł dotyku, oraz wzroku.

* Piłka do skakania.
Jest to piłka rehabilitacyjna wykonana z wytrzymałej gumy.

Zabawki sensoryczne wspomagają rozwój dziecka. W związku z dużym wyborem tychże zabawek, możemy dobrać odpowiednią w stosunku do naszych wymagań, oraz wieku dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here