ciuchy dla dzieci

Kupowanie bardzo drogich ubranek dziecięcych to prosty sposób na… błyskawiczne uszczuplenie domowego budżetu. Sam widzisz przecież, jak twoja pociecha gwałtownie się rozwija. Niemalże każdego miesiąca przybiera na wadze i robi się wyższa, a wszystkie te ubranka, które kupiłeś dla niej w przeciągu ostatnich paru tygodni, przestają na nią pasować.

Musisz je wtedy albo wyrzucić, albo komuś oddać lub sprzedać, zastępując je zupełnie nowymi elementami garderoby. Po raz kolejny wydajesz na nie swoje ciężko zarobione pieniądze i po raz kolejny po prostu je tracisz, bo ciuchy dla dzieci stają się bezużyteczne już po paru miesiącach noszenia. Niestety sami producenci odzieży kompletnie się tym wszystkim nie przejmują.

Ubrania dziecięce wcale nie są tańsze od tych kierowanych do osób dorosłych – mają albo podobne ceny, albo są nawet i droższe! Na pewno już wielokrotnie to zauważyłeś, dlatego zacząłeś zastanawiać się nad tym, w jaki sposób ubierać swoje dziecko, aby jednocześnie nie pogarszać swojego stanu finansowego. Czy rzeczywiście każdego miesiąca musisz pozbywać się tych kolejnych kilkuset złotych, aby twoja pociecha miała w czym chodzić i dobrze się prezentowała? Oczywiście nie.

Nikt nie zmusza cię do robienia zakupów wyłącznie w najmodniejszych sklepach. Nie musisz nawet kupować samych nowych ubrań, skoro do wyboru masz także te używane, pochodzące z drugiej ręki. Naucz się mądrze zdobywać odpowiednią odzież dziecięcą, a sam się przekonasz, że ona wcale nie jest droga. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, gdzie jej szukasz.

Zakładając, że masz na utrzymaniu kilkuletniego szkraba, każdego miesiąca wydajesz na niego przynajmniej te pół tysiąca złotych. Kwota ta wystarcza ci jednak wyłącznie do zakupu niezbędnych produktów – m.in. produktów spożywczych czy samych zabawek. A gdzie tu miejsce na dodatkowe ubranka? Gdybyś chciał co miesiąc kupować je w normalnych sklepach, musiałbyś pogodzić się z ponownym wydatkiem w wysokości tych pięciuset złotych.

maluch

Skoro twoje dziecko ciągle się jeszcze rozwija, jego garderoba bezustannie musi się zmieniać. Dobrze o tym wiesz, a mimo tego wciąż udajesz się na zakupu ubraniowe do najmodniejszych butików i najsłynniejszych sklepów z artykułami dziecięcymi? Po prostu z tym skończ. Zacznij sięgać po produkty używane, których jakość często wcale nie odbiega od tej oferowanej przez zupełnie nowe ubranka. Kupując ubranka pochodzące z drugiej ręki, pozwalasz sobie na zaoszczędzenie całej masy pieniędzy. To ci się na pewno opłaci!

Pomyśl tylko, ile pieniędzy musiałbyś przeznaczyć na nowe ciuchy dla dzieci

Nawet najzwyklejszy, najprostszy i jednokolorowy śpioszek to zazwyczaj koszt jakichś stu czy przynajmniej pięćdziesięciu złotych. Ten sam łaszek w wersji używanej kosztowałby cię dwukrotnie mniej. Czasem nawet mógłbyś za niego zapłacić dosłownie kilka złotych, podobnie zresztą jak za inne używane rzeczy – zabawki, dodatki czy akcesoria. Nie myśl też, że kupując swojemu malcowi rzeczy z drugiej ręki, nie jesteś w stanie porządnie o niego zadbać.

Skoro dzieci tak szybko wyrastają ze swoich ubranek, rzadko kiedy potrafią je zniszczyć czy jakoś wyraźnie zużyć. Dzięki temu odzież dziecięca pojawiająca się w lumpeksach nieraz prezentuje się dokładnie tak samo jak ta zupełnie nowa. Ubranka sprzedawane przez mamy kilkulatków nie są tak znoszone jak te, które wcześniej były używane przez starsze dzieciaki. Twój malec na pewno natomiast nie przejmie się tym, że będzie musiał nosić rzeczy „po kimś”. Dla niego nie ma to przecież żadnego znaczenia.

Oczywiście jeśli chcesz kupować i tanie, i jednocześnie dość atrakcyjne i porządne cichy dla dzieci, na takie zakupy musisz przeznaczyć trochę więcej czasu. Spróbuj znaleźć dla siebie najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty. Nie ograniczaj się do robienia zakupów wyłącznie w jednym miejscu. Nawet jeśli tuż przy swoim bloku odnajdziesz lumpeks z rzeczami dziecięcymi, może się okazać, że dwa kroki dalej znajduje się jeszcze lepszy sklep z rzeczami używanymi, który zaproponuje ci i lepsze produkty, i niższe ceny artykułów.

Buszuj zatem po takich marketach. W wolnym czasie postaraj się odwiedzić najpopularniejsze lumpeksy w twojej okolicy i zapisz sobie potem na kartce nazwy tych punktów, w których rzeczywiście jesteś w stanie dostać świetnie i stosunkowo tanie ubranka dziecięce. Szukaj ich także w Internecie! Przeglądaj wirtualne aukcje i wynajduj na nich nowe ciuchy dla dzieci. Możesz nawet sam zacząć na nich sprzedawać ubranka, z których twój malec już wyrósł. Dzięki temu dodatkowo zdobędziesz kolejnych parę złotych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here