macierzyństwo

Wszystkie kobiety mają jeden cel w życiu. Chcą założyć szczęśliwą rodzinę. Mieć zdrowe, piękne dzieci. Wielki dom z ogrodem.
Tak to jest bajka, którą sobie wymarzyliśmy w dzieciństwie, ale dlaczego miałoby tak nie być. Warto spełniać swoje marzenia i dążyć do założonego sobie wcześniej celu.

To naprawdę nic trudnego, warto tylko zadbać o to w każdym szczególe. To od nas zależy jakie czeka nas życie. Czy wszystko to czego pragnęłyśmy się spełni.
Tak więc przychodzi pora, że zaczynamy realizować nasze plany.
Zakładamy rodzinę, szukamy odpowiedniego partnera, który to będzie nas wspierał w każdym momencie naszego życia. Takiego który będzie dobrym mężem i ojcem dla naszych dzieci.

Tak kolejną ważną rzeczą w tej pięknej bajce, naszej bajce jest macierzyństwo.
Zachodzimy w ciążę, wspierane przez partnera, czekamy na pojawienie się maluszka w naszym życiu. Dla każdej kobiety jest to piękne, ale jakże trudne doznanie. Kiedy to jej organizm bardzo się zmienia, zaczyna całkiem inaczej funkcjonować. Burza hormonów, która właśnie buzuje w naszym ciele. W tym momencie właśnie kobieta zaczyna odczuwać pełną satysfakcję swojej przyszłości.

Sam okres ciąży jest już dla świeżo upieczonych rodziców trudnym wyzwaniem, ale to on pokaże właśnie jak bardzo jesteście ze sobą zgrani i ile wsparcie w sobie macie. Nie tylko wsparcie jest teraz ważne, ważne jest też zrozumienie. Tak kobieta w ciąży potrafi strasznie namieszać w waszym ułożonym do tej pory życiu. Wahania nastrojów, nieprzespane noce. I tak na zmianę śmiech i płacz. Tutaj rola partnera daje mu wielkie pole do popisu. To on powinien zapewnić swojej ciężarnej, wszystkie dogodności, których potrzebuje. W końcu nosi jego upragnione dzieciątko.

Ciąża to jeszcze nie macierzyństwo, to dopiero przygotowanie do roli matki i ojca.
Kiedy to na świecie pojawia się już nasz upragniony, wypieszczony maluszek, to właśnie teraz zaczynamy zmagania z tym nowym doświadczeniem, jakim jest macierzyństwo.
To teraz najbardziej na świecie nasze dziecko potrzebuje właśnie was. To wy zapewniacie mu bezpieczeństwo, które dotychczas dawał waszemu maluszkowi brzuch musi.

dziewczyna w ciąży

Teraz zdane jest tylko na waszą pomoc

I w tym okresie, kiedy już jesteście uskrzydleni, że dziecko jest w waszych rękach, zaczyna się krąg zmagań z przyjemnymi, ale też nie do końca przyjemnymi zadaniami.
Na początku macierzyństwo dla młodych rodziców wiąże się z poznawaniem nowego życia, które bardzo się zmieni.

Malutkie, niczego nie świadome jeszcze dziecko potrzebuje waszej stałej opieki. Trzeba robić przy nim wszystko. Dosłownie wszystko. Od porannej higieny, zmiany pieluszki, karmienia, ubierania, po wieczorną kąpiel i ułożenie malucha do snu.
Wszystko to w waszych rękach.
Dla świeżo upieczonych rodziców wszystkie te zmagania budzą skrajne emocje. Od szczęśliwych chwil, kiedy to dopieszczamy nasze dziecko, do momentów frustracji, kiedy to rozpaczliwy płacz rozlega się po całym domu, a my nie wiemy co się dzieje z naszym skarbem.

Spokojnie, każdy rodzic przez to przechodzi. Każdy potrzebuje trochę czasu, by zrozumieć potrzeby naszego maluszka.
A i tak nigdy, do końca ich nie zaspokoisz, choć wiadomą sprawą jest, że wszyscy robimy co tylko możemy, by nasze dziecko miało jak najlepiej.

Każdy musi przejść ten nieszczęsny etap nieprzespanych nocy, kółek niemowlęcych, zaś potem wyrzynających się pierwszych ząbków.
Wszystko to wiąże się z nieustannym płaczem malucha i stresem rodziców.
Pamiętajcie jednak, że wasz stres działa negatywnie na emocje dziecka.
Trzeba podejść do tego racjonalnie i że spokojem. Nic tak nie uspokaja maluszka jak pierś, czy też sama bliskość mamy. To ona w pierwszych chwilach życia małego człowieka jest najważniejsza.

mama i dziecko

Jeśli ty będziesz na każdym kroku okazywać miłość i czułość swojemu dziecku zapewniam, że będzie ono dużo spokojniejsze.
Pomimo tego wszystkiego co tutaj opisałam stwierdzam, że okres macierzyństwa jest cudownym przeżyciem.

I choć każdemu jest wtedy trudno, wszystkie troski i frustracje odchodzą ma bok, gdy tylko w naszej głowie uświadomimy sobie, że to jest to czego od dawna pragnęłyśmy.
Naprawdę wszystkie trudne chwile mijają, a potem idą w zapomnienie. Kiedy to zobaczysz pierwszy uśmiech, na maleńkiej jeszcze buźce swojego cudownego skarbu zrozumiesz, że było warto przejść te wszystkie trudy.

Potem już każdy etap rozwoju będzie budził u ciebie miłe uczucie, że zapewniłaś dziecku najlepszą opiekę. Także w życiu dziecka ważna jest rola ojca, pozwól więc i jemu spełniać swe ojcowskie zadania. Dla niego też jest to bardzo ważny okres waszego, wspólnego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here