gry logiczne dla dzieci

Na pewno uwielbiasz spędzać czas ze swoim dzieckiem. Gdybyś tylko mogła sobie na to pozwolić, totalnie zrezygnowałabyś ze swojej pracy i jakichkolwiek innych aktywności, aby w pełni oddać się roli matki i skupić się tylko i wyłącznie na niej. Od samego rana do wieczora starałabyś się wypełniać wolny czas swojego dziecka. Zabierałabyś je na długie spacery, aby mogło ono pooddychać świeżym powietrzem i lepiej się dotlenić, a później chodzilibyście razem na place zabaw lub do innych miejsc uwielbianych przez wszystkie dzieciaki.

Wiesz jednak, że te wszystkie marzenia nie są w zasięgu twoich rąk. Nie możesz sobie przecież pozwolić na totalną rezygnację z pracy, gdyż wtedy twoja rodzina utraciłaby jedno ze źródeł dochodów, co mogłoby pogorszyć jakoś waszego życia. A twoje dziecko jest takim małym człowieczkiem, który pochłania gigantyczne ilości pieniędzy. Nawet gdy chcesz zabrać je do zwykłego ogrodu zoologicznego, na całą taką wyprawę wydajesz przynajmniej te dwieście złotych.

Nie dość, że płacisz za biletu wstępu dla siebie, maluszka i jego tatusia, to później musisz jeszcze zafundować dziecku solidną porcję waty cukrowej, kolorowe lody, a następnie kupić mu jakąś pamiątkę z wycieczki – a jak wiadomo, to one zazwyczaj są najdroższe. Musisz zatem pracować i musisz też jednocześnie zajmować się swoim domem, dlatego w pewnych sytuacjach nie masz czasu na to, by zdążyć pobawić się ze swoim maluszkiem.

Proponując mu jednak odpowiednie dla jego wieku gry logiczne dla dzieci, wypełniasz jego wolne godziny i to w sposób bardzo produktywny. Bo wbrew pozorom niektóre z gier komputerowych są idealnym wyborem właśnie dla maluchów. Ty też możesz na nich skorzystać!

Sama na pewno też już wielokrotnie miałaś okazję korzystać z takich gier i wiesz dobrze o tym, jak mocno potrafią one absorbować uwagę. Obiecałaś sobie, że usiądziesz do komputera wyłącznie na kilka minut, ale internetowa rozgrywka tak bardzo cię pochłonęła, że nagle okazało się, że jest już grubo po północy. Takie gry odciągają twoją uwagę od różnych negatywnych spraw czy problemów. Oddajesz się im w pełni i zapominasz o całym swoim świecie, dzięki czemu czas płynie po prostu szybciej.

szachy

Z tego jednak powodu starasz się nie korzystać z nich zbyt często. Wiesz o tym, że jeśli nawet obiecasz sobie, że będziesz grać jedynie przez pół godziny, najprawdopodobniej tej obietnicy nie dotrzymasz, a czas przeznaczony na rozrywkę przeciągnie się przynajmniej do tych dwóch ładnych godzin. Nie znaczy to jednak, że masz zabraniać takiej aktywności swojemu dziecku. Oczywiście nie powinno ono całymi dniami przesiadywać przed swoim komputerem.

Nie staraj się w taki sposób rekompensować mu tego, że nie masz dla niego czasu. Nie sądź jednak, że gry komputerowe nie potrafią zastąpić zwykłych planszówek czy gier karcianych. Obecnie są one jednymi z najpowszechniejszych narzędzi zapewniających ludziom wspaniałą i beztroską rozrywkę. Dziecko, które do nich przysiądzie, na pewno zagwarantuje sobie masę frajdy i wspaniałego odpoczynku – być może nawet wartościowego.

Mimo iż dzieci powinny najczęściej bawić się z innymi ludźmi – swoimi rówieśnikami, rodzeństwem albo rodzicami – nie zawsze mają ku temu możliwości. Gdy za oknem panuje brzydka pogoda, a ty nie masz nawet jednej wolnej chwili, bo przygotowujesz właśnie ważny projekt dla swojego szefa, starasz się zawsze zająć czymś swoje dziecko, a w tym takie gry komputerowe na pewno mogą ci pomóc. W niektóre z nich można bowiem grać zupełnie w pojedynkę. To jedna z ich największych zalet.

W ciągu całego tygodnia na pewno wielokrotnie jeszcze będziesz musiała poradzić sobie w sytuacji, w której twoje dziecko zacznie wyciągać cię na podwórko lub plac zabaw, a ty z powodu braku czasu będziesz zmuszona mu odmówić. Zechcesz mu to jakoś zrekompensować.

gry logiczne

W takim momencie możesz sama włączyć na jego komputerze odpowiednie gry logiczne dla dzieci – te, z których można korzystać w pojedynkę. Mimo iż maluchy lgną do innych ludzi, czasem też wolą pobawić się po prostu same. A takie gry uczą ich tego, że nawet w pojedynkę można bawić się fantastycznie.

Uważaj jednak na to, aby gry komputerowe nie stały się dla twojego dziecka jedynym źródłem rozrywki. Jeżeli w ostatnim czasie zauważyłaś, że malec stał się jakiś apatyczny, nie chce już spotykać się z rówieśnikami lub pogorszył się w nauce i zdobywa coraz gorsze oceny, być może wina tego wszystkiego tkwi właśnie w grach komputerowych. Są one dobre dla dzieci tylko wtedy, gdy stają się uzupełnieniem ich życia, a nie jego najważniejszym elementem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here