sen niemowlaka
fot. pexels.com

Niektóre dzieci mają problem z zaśnięciem. Może to być spowodowane tym, że nie są zmęczone, za długo drzemały za dnia lub po prostu mają taki kaprys. Jak sobie poradzić w sytuacji, w której niemowlę nie chce spać? Sprawdź!

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/niemowle-nie-chce-spac/

Kojące melodie

Jeśli twoje maleństwo nie chce zasnąć, spróbuj mu zaśpiewać. Kojące dźwięki twojego głosu w rytmicznym tempie powinny zadziałać. Dzieci wówczas się odprężają i wsłuchują w piosenki. Dodatkowo spróbuj dziecko pokołysać na rękach, to sprawi, że się zrelaksuje i odpręży.

Jest to bardzo stara metoda, którą stosowały nawet nasze babcie. Ma ona jedną ogromną wadę, dziecko, które nauczymy zasypiania w ten sposób, będzie robić wszystko, aby naciągnąć na takie usypianie. A to z czasem stanie się uciążliwe dla rodziców, zwłaszcza gdy dziecko zacznie przybierać na wadze.

Możecie również nad dziecięcym łóżeczkiem zainstalować elektroniczną kołyskę, która gra różne melodie. Taka kołyska ma zaczepione różne maskotki lub przedmioty, które powoli kręcą się nad główką dziecka, przy akompaniamencie delikatnej, kojącej, melodyjki.

Kołyska

Możecie również zainwestować w różne sprzęty, które się kołyszą. Kołyska w formie łożeczka, bujany fotelik – wszystkie takie akcesoria powinny pomóc dziecku zasnąć, ze względu na to, iż kołysanie działa na dzieci uspokajająco.

Jeśli budżet nie pozwala wam na zakup dodatkowych sprzętów, włóżcie dziecko do wózeczka i kołyszcie je w nim.

Szum

Dzieci uspokajają się i wyciszają słysząc szum. Nasze babcie stosowały do usypiania dzieci dźwięk suszarki, którego jednostajność odpręża i usypia. Obecnie na rynku istnieją również zabawki, które emitują ten dźwięk. Nie dość, że są praktyczne to jeszcze ładnie się prezentują i pasują do wystroju dziecka.

Poza tymi metodami warto w stałym harmonogramie dziennym nie kłaść niemowlaka na długą drzemkę, a także przewietrzyć dziecko na dłuższym spacerze. Świeże powietrze oraz krótka drzemka za dnia z pewnością przełożą się pozytywnie na wieczorne problemy z zaśnięciem.

Zobacz też: http://www.mamopedia.pl/prezent-dla-dziecka-choinke-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here