Dziecko w podróży

Niezależnie od tego, dokąd odbywa się podróż – nad polskie morze czy w tropiki, każdy odpowiedzialny rodzic powinien mieć przy sobie odpowiednio przygotowaną apteczkę. Szczególnie, że dzieci mają tendencję do złego samopoczucia lub zatrucia pokarmowego najczęściej w czasie wyjazdów. Co powinna zawierać apteczka turystyczna?

W wakacyjnej apteczce powinny znaleźć się między innymi leki na ból i gorączkę, tabletki na chorobę lokomocyjną, probiotyki dla dzieci, elektrolity, opatrunki, termometr, krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 50+, a także preparaty chroniące przed kleszczami oraz komarami.

Przed podróżą warto sprawdzić adresy najbliższych aptek, szpitali oraz przychodni, które mogą przydać się w czasie nagłej sytuacji. Koniecznie trzeba zabrać również książeczkę zdrowia malucha oraz kartę z ubezpieczeniem zdrowotnym.

  1. Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – gorączka u dziecka może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie – jej powodem może być na przykład przegrzanie. Bezpiecznymi środkami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi dla maluchów są paracetamol i ibuprofen. Na wszelki wypadek warto mieć przy sobie również termometr, aby kontrolować temperaturę.
  2. Leki na chorobę lokomocyjną – niektóre maluchy źle znoszą podróżowanie samochodem, pociągiem czy statkiem. Dla uniknięcia nudności dziecku warto podać środek przeciwwymiotny.
  3. Opatrunki, nożyczki i płyn odkażający na rany w postaci aerozolu – na aktywny wyjazd z dzieckiem warto zaopatrzyć się w plastry różnej wielkości oraz hydrożelowe, które utrzymują wilgotność rany. Przydać mogą się również bandaże, gaziki, nożyczki oraz płyn odkażający.
  4. Probiotyki dla dzieci i elektrolity – w każdej wakacyjnej apteczce powinny znaleźć się elektrolity i probiotyk dla dziecka po biegunce (można go też stosować po antybiotyku, jeśli maluch przechodził antybiotykoterapię przed wyjazdem). Po przebytej biegunce najważniejsze jest nawodnienie organizmu, ale nie należy zapominać o wsparciu flory bakteryjnej jelit. Probiotyki dla dzieci najczęściej zawierają w swoim składzie szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus (LGG) – obecnie najlepiej przebadane i bezpieczne. Probiotyk dla dziecka występuje pod postacią kropli, które można podać bezpośrednio do ust lub rozpuścić w napoju. W tej formie można również zakupić probiotyk dla noworodka lub niemowlęcia.
  5. Filtr SPF 50+ oraz krem łagodzący oparzenia – o poparzenie słoneczne latem nie jest trudno, a jego skutki dla dzieci są znacznie bardziej dotkliwe. Oprócz kremu z filtrem warto zaopatrzyć się w piankę z d-pantenolem, która intensywnie łagodzi, regeneruje i nawilża skórę.
  6. Środek odstraszający komary i kleszcze oraz łagodzący ugryzienia – preparaty na owady są niezbędne podczas każdych letnich wyjazdów. Najważniejsze jednak, żeby ich skład był przyjazny dla dziecka. Do apteczki warto również spakować żel łagodzący ugryzienia oraz przyrząd do usuwania kleszczy.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here