kolor moczu
fot. pixabay.com

Mocz ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. To on pozwala nam na pozbycie się toksyn z organizmu, a także informuje nas o potencjalnych zagrożeniu i chorobach. Sprawdź, co musisz wiedzieć o odpowiednim kolorze moczu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kolor-moczu-na-co-wskazuje/

Zdrowy kolor moczu

Kolor moczu wskazuje na stan naszego organizmu, zwłaszcza obrazuje to, co jemy, pijemy oraz jakie leki przyjmujemy. Zmiana jego koloru może być sygnałem, że jesteśmy chory! Warto sprawdzać regularnie kolor naszego moczu i wiedzieć, kiedy zwrócić uwagę. Sprawdź co oznacza odpowiedni kolor moczu.

Jasnożółty mocz, prawie przezroczysty to mocz, który sugeruje, że przyjmujemy dużo płynów i jest on rozcieńczony. Mocz ciemnożółty świadczy o zagęszczeniu moczu oraz o zbyt małej ilości przyjmowanych płynów. Mocz intensywnej, jaskrawożółtej barwy oznacza dużą ilość witaminy B, którą możemy przyjmować wraz z lekami.

Niepokojące odcienie moczu

Mocz o kolorze czerwonym, czerwonobrązowym lub pomarańczowym może się pojawić po zjedzeniu buraków lub rabarbaru czy też jeżyn, ale też może być skutkiem przyjmowania beta karotenu. Jednakże może on również oznaczać marskość wątroby, gdyż zawiera zwiększone wydzielanie bilirubiny.

Mocz czerwony lub czerwonobrunatny może również oznaczać obecność krwi w moczu, a także podejrzenia schorzeń nerek oraz pęcherza.

Mocz o kolorze żółtoróżowym lub czerwonobrązowym może się pojawić przy piciu soku z aloesu lub w wyniku przyjmowania biostyminy. Zielonkawy odcień moczy świadczy o zakażeniu pałeczką ropy błękitnej lub być skutkiem spożycia barwników spożywczych czy szparagów. Jednakże może również oznaczać zapalenie gruczołu krokowego, nerek lub pęcherza moczowego.

Mocz o kolorze czerwono różowym może determinować wydalanie moczanów w dnie moczanowej, natomiast zaczernienie moczu to sygnał, iż przyjmowane są preparaty żelaza.

Pamiętaj by regularnie sprawdzać kolor swojego moczu i w razie konieczności skonsultować się z lekarzem!

Przeczytaj też: http://www.boboija.pl/cwiczenia-na-schudniecie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here