Dziecko, jeśli ma prawidłowo się rozwijać to koniczne będzie zainwestowanie dla niego w gry. Rodzice często myślą, że gry są zbędne, ale to nie jest prawdą. Dziecko w grach uczy się szybkiego i logicznego myślenia. Uczy się rywalizacji, odporności na stres musi nauczyć się wygrywać i przegrywać. Do wyboru mamy wiele gier w formie planszowej. Nie dopuszczajmy małego dziecka do komputera, bo to nic dobrego nie wróży. Najpierw niech dziecko zacznie grać w gry planszowe, a na te na komputerze przyjdzie jeszcze czas. Do wyboru mamy przeróżne gry, które rozwijają dziecko.

Mogą to być króliczki, które chowają się do norek, może to być zbieranie jagód i pieczenie ciasta. Lista gier jest bardzo długa, dlatego rodzice, którzy są zainteresowani rozwojem dziecka muszą sobie sprawdzić, co warto kupić. Na początku dziecko może nie chcieć grać, a na pewno nie chce tego robić na zasadach, jakie zostały przez twórcę gry wymyślone. To nic niech dziecko się najpierw bawi, a później przyjdzie czas na to żeby nauczyć się grać.

Nie możemy dziecka zmuszać do grania, bo wtedy będzie efekt odwrotny od zamierzonego. Z drugiej strony nie można dziecku ciągle na wszystko pozwalać. Trzeba czasami je zdyscyplinować, bo może mieć w późniejszym czasie ogromne problemy z koncentracją. Nauka takiemu dziecko idzie wtedy bardzo ciężko, a tego my rodzice przecież nie chcemy. Cieszymy się, że nasze dziecko bardzo dobrze się rozwija i że możemy się nim chwalić przed rodziną i znajomymi, ale najpierw czeka nas dużo pracy.

Jakich błędów należy unikać?

Bardzo często rodzice przeceniają swoje dzieci, jeśli chodzi o ich rozwój. Kupują im gry, które przeznaczone są dla starszych dzieci. Wygląda to tak, że dziecko trzyletnie ma w swojej kolekcji gry dla sześciolatka. Co to oznacza? To, że dziecko nie wie jak ma grać i tak naprawdę zanim ukończy sześć lat to gra będzie do wyrzucenia. Kupujmy zabawki oraz gry dla dziecka stosownie do jego wieku. Wtedy będzie przechodził poszczególne etapy i na pewno dzięki temu rozwinie się o wiele szybciej od innych dzieci.

Z dzieckiem trzeba pracować. To nie jest tak, że położymy dziecku grę i powiemy żeby grało. To kolejny błąd rodziców. My musimy zachęcić dziecko do grania, nam musi się chcieć grać. Tylko wtedy dziecko widzi, że to jest również dla niego i bardzo chętnie gra. Wystarczy poświecić kilkanaście minut dziennie żeby były z tego efekty. Czy to dużo? Na pewno nie, dlatego jeśli jesteśmy rodzicami to trzeba też czas znaleźć. To nasze dziecko i nasze obowiązki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułCzasopisma dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here