Jak prać pościel dla niemowlaka?

Skóra dziecka jest kilkukrotnie bardziej wrażliwa od skóry dorosłego człowieka, dlatego zarówno pościel dla niemowlaka, jak i jego ubranka, powinny być pranie w odpowiedni sposób i przy użyciu bezpiecznych detergentów.

Kiedy w domu pojawia się niemowlak, w zasadzie każdy aspekt życia ulega reorganizacji. Gdy w grę wchodzi zdrowie naszego malucha, należy zadbać o wszelkie niezbędne kwestie. 

Skóra delikatna jak płatek róży

Skóra niemowlęcia wymaga wyjątkowej pielęgnacji, ponieważ nie jest w pełni ukształtowana. Nasz maluch jest narażony na uczulające działanie drażliwych środków piorących, gdyż naskórek jest nadal cieniutki, a naczynia włosowate znajdują się bardzo płytko tuż pod nim. Wszelkie szkodliwe substancję mają zatem otwartą drogę do malutkiego organizmu.

Stąd też tak częste alergie czy uczulenia, które objawiają się bolesnymi, swędzącymi wysypkami. Aby uniknąć dyskomfortu dziecka i ewentualnych zdrowotnych konsekwencji, warto zadbać o to, aby do prania tkanin, które będą miały kontakt ze skórą noworodka, używać odpowiednich, w pełni bezpiecznych detergentów.

O czym warto pamiętać?

Pranie pościeli noworodka wymaga odpowiedniego przygotowania. Bezwzględną zasadą, jakiej należy zawsze przestrzegać, jest konieczność prania każdej nowej rzeczy. Dotyczy to wszystkich ubranek, poszewek oraz wypełnienia pościeli. Z równie dużą uwagą należy podchodzić do prasowania. W przypadku noworodków jest to wyjątkowo ważne, ponieważ wysoka temperatura zabija wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Rytuału prasowania należałoby przestrzegać przynajmniej do 3 miesiąca życia naszego malca.

Odpowiednia temperatura

Jeszcze do niedawna uważano, że jedyna słuszna temperatura w przypadku prania to co najmniej 90 st. C. Dziś jednak uważa się, że 60 st. C to wystarczająco dużo, aby zapewnić odpowiednią moc i intensywność prania. Tym bardziej, że naturalne tkaniny łatwo się niszczą. A tylko takie powinniśmy stosować, ponieważ zapewniają optymalną wygodę i komfort noszenia maluchowi.

Jak dobrać bezpieczny środek piorący?

Dobór detergentów to kwestia kluczowa. I wcale nie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Na rynku jest wiele środków, których producenci gwarantują bezpieczeństwo, ale zawsze należy dokładnie sprawdzać wszystkie informacje. Nawet proszki i płyny dedykowane dzieciom mogą mieć w składzie substancje budzące wątpliwości. Nie ma sensu ryzykować zdrowia malucha. Szeroka oferta bezpiecznych środków do prania dziecięcych ubrań dostępna jest na stronie: https://sklep.jelp.pl/.

Wybierając środek do prania ubrań małego dziecka, należy bardzo dokładnie zapoznać się z etykietką. Ważna jest informacja na temat wieku, od którego można stosować dany specyfik. Dla niemowlęcia przeznaczone są te proszki i płyny, których można używać od pierwszego dnia życia. Proszek hipoalergiczny powinien posiadać również odpowiednie certyfikaty. Rekomendacje renomowanych instytucji to nie konieczny, ale mile widziany dodatek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here