Kuracja sokowa

Dużo mówi się o zbawiennym wpływie kuracji sokowej na organizm. Spożywanie przez określony czas (od 1 do 3 dni) tylko i wyłącznie soków (w 100% z owoców i warzyw) oraz picie dużej ilości wody ma poprawić cerę, włosy i paznokcie, pomóc w utracie wagi i oczyścić organizm z toksyn. Dla kogo przeznaczona jest kuracja sokowa?

Osoby żyjące w biegu

Żyjąc w mieście jesteśmy ciągle w biegu, a nasze jedzenie ma dotrzymywać nam kroku. Osoby, które są bardzo zabiegane, często sięgają więc po szybką, niezdrową żywność (fast-foody), by zaspokoić głód i móc biec dalej. Ma to jednak bardzo zły wpływ na zdrowie. Organizmowi brakuje świeżych owoców i warzyw.

Kuracja sokowa to dla osób, które są ciągle w biegu, świetne rozwiązanie. Będą mogły się one skupić na spożywaniu większej ilości świeżych produktów i zobaczyć, jak inaczej człowiek się czuje będąc zdrowszym. Nie każdy ma czas na robienie soków samemu, ale wiele firm oferuje catering z detoksami sokowymi – dla tych bardzo zabieganych!

Osoby na diecie

Detoks sokowy może być świetnym wstępem do diety. Spróbujemy wtedy nowych przepisów i połączeń, których moglibyśmy nigdy nie skosztować. Może świeży sok zostanie w naszym jadłospisie już na zawsze, jako zaspokojenie potrzeby słodyczy, np. zamiast batona jedzonego po obiedzie? To byłaby zamiana korzystna dla zdrowia!

Kuracja sokowa, ciągnięta zbyt długo, nie jest zdrowa dla organizmu. Ludzkie ciało potrzebuje więcej tłuszczu i białka, by prawidłowo funkcjonować. Z takiego detoksu można korzystać jedynie raz na jakiś czas, traktować go jako dawkę witamin i świeżych produktów oraz sposób na pozbycie się toksyn.

Osoby chcące coś zmienić

Nie każdy dużo myśli o swoim zdrowiu i o sposobie żywienia siebie i swojej rodziny. Może jednak nadejdzie moment, w którym poczujemy, że chcemy to zmienić, że czujemy się źle i wyglądamy coraz mniej korzystnie. Kuracja sokowa nadaje się również dla takich osób – chcących zmiany i czegoś nowego w swoim jadłospisie.

Rozważnie stosowany detoks sokowy może być bardzo inspirujący. Po tych kilku dniach można odkryć, jak mało warzyw i owoców się do tej pory spożywało – niewiele osób pilnuje tego, by jeść 5 porcji świeżych warzyw i owoców dziennie! Za taką zmianą może pójść też chęć do ćwiczeń i stałego pozbycia się z jadłospisu np. produktów przetworzonych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here