witamina d w pigułce

Witamina D jest ważna zarówno dla małych, jak i dużych, ale dlaczego dzieci potrzebują witaminy D, jakie zadanie ma witamina D u dzieci i ile witaminy D potrzebuje dziecka na co dzień? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te właśnie pytania.

Dlaczego dziecko potrzebuje witaminy D?

Witamina D jest rozpuszczalną w tłuszczach witaminą, która odgrywa ważną rolę w wielu funkcjach organizmu przez całe życie. Między innymi ważne jest, aby utrzymywać ilość wapnia i fosforu w krwiobiegu, a tym samym w organizmie.

Witamina D jest szczególnie ważna dla wchłaniania wapnia i fosforanu w jelicie cienkim, dystrybucji i pozyskiwania minerałów przez obrót i resorpcję w wątrobie, dzięki czemu organizm może skorzystać z ważnych składników mineralnych kilka razy. Poprzez swoją rolę w tych procesach, witamina D przyczynia się do utrzymania prawidłowej struktury kości i układu odpornościowego.

Jakie jest zadanie witaminy D u dzieci?

W dorastaniu można powiedzieć, że witamina D jest szczególnie ważna, ponieważ witamina D jest ważna dla prawidłowego rozwoju szkieletu u dzieci. To połączenie między witaminą D i prawidłową strukturą kości będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie, a opłaca się budować dobre fundamenty w dzieciństwie. Dziecko poprzez zabawę na i naukę nowych rzeczy na pewno upadnie nie raz i się o coś uderzy, co jest naturalną częścią dorastania i uczenia się granic.

Ile witaminy D potrzebuje dziecko na co dzień?

Zaleca się codzienne przyjmowanie witaminy D w ilości 10 mikrogramów dla wszystkich w wieku od 2 do 75 lat. Dla osób poniżej 2 lat obowiązują własne zalecenia, a Möller ma również swój własny produkt dopasowany do tych najmłodszych.

Witamina D dla dzieci

Dla osób w wieku 3 lat i starszych Möller ma kilka dobrych alternatyw, aby zapewnić dziecku zalecaną dawkę każdego dnia. Obok tradycyjnego tranu Möllera istnieją dwa produkty specjalnie zaprojektowane dla dzieci, tran Möllera o smaku owocowym i ulubiony tran Möller Omega-3 Rybki, są to rybki z galaretki o pysznym, słodkim, owocowym smaku, co sprawia, że ​​zażywanie zalecanej dziennej dawki witaminy D staje się zabawą.

witamina d dla dzieci

Źródła witaminy D.
Oprócz tranu firmy Möller i innych produktów tej marki, które są naturalnie bogate w witaminę D, istnieją inne źródła, nie tylko w żywności, którą jemy, ale także poprzez słońce! Witamina D występuje w dwóch postaciach D2 i D3, gdzie preferowane jest D3. Występuje w źródłach zwierzęcych, takich jak Tran Möllera, tłuste ryby, wątroba rybna i jaja.

D2 znajduje się w źródłach innych niż zwierzęce jak niektóre rośliny, grzyby i drożdże. Poprzez pobyt na słońcu ciało może również produkować witaminę D w postaci samego D3, ale aby wyprodukować wystarczającej ilości witaminy D, trzeba odsłonić duże obszary skóry na działanie promieni słonecznych przez około 20 minut.

Ponieważ żyjemy w części świata, gdzie pogoda jest zmienna, trudno jest zagwarantować wystarczającą ilość witaminy D poprzez promienie słoneczne. Wyzwaniem może być również, aby dziecko jadło wystarczająco dużo tłustych ryb i innych źródeł witaminy D, aby codziennie przyjmować zalecaną dawkę dzienną. Produkty Möllera mogą być dobrym sposobem na zagwarantowanie zaspokojenia codziennych potrzeb!

Niedobór witaminy D u dzieci

W najgorszym przypadku brak witaminy D u dzieci może prowadzić do krzywicy, znanej również jako angielska choroba. Wcześniej było to znacznie częstsze w regionach, gdzie tłuste ryby, żurawina i inne pokarmy bogate w witaminę D nie były naturalnymi składnikami diety. Chociaż te choroby są dziś rzadsze, witamina D, o której mowa powyżej, jest ważna dla normalnego rozwoju i utrzymania kości.

witamina d

Objawy niskiego poziomu witaminy D u dzieci i dorosłych są często rozproszone, takie jak zmęczenie, ogólny ból kości i mięśni. Są to symptomy, które większość ludzi odczuwa w ciemności, ale mogą być trudne do skojarzenia z brakiem witaminy D u dzieci. Właśnie dlatego codzienny suplement witaminy D jest dobrym pomysłem, aby uniknąć tego potencjalnego problemu.

Brak witaminy D może również prowadzić do dolegliwości w późniejszym życiu, zwłaszcza w starszym wieku, gdzie osteoporoza jest najbardziej oczywistą i znaną chorobą. Przed podjęciem środków ostrożności nie ma sensu czekać, aż dzieci wyrosną. Dobre fundamenty trzeba budować już od dzieciństwa.

Niedobór witaminy D — problem klimatyczny. Głównym powodem, dla którego wiele osób ma objawy niedoboru witaminy D, jest właśnie klimat. W miesiącach jesienno-zimowych słońce jest zbyt słabe, aby pozyskać z niego witaminę D. Ten stan może się pogarszać także dla osób, które w ciągu dnia mają ograniczoną ekspozycję na światło słoneczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here