Makijaż przy cerze problematycznej - jakie kosmetyki wybrać?

Głównym zadaniem makijażu dla cery problematycznej jest skuteczne ukrycie niedoskonałości skóry. Skóra określana jako problematyczna charakteryzuje się przede wszystkim częstymi i dość widocznymi wykwitami, które potocznie określamy jako trądzik.

Aby skutecznie ukryć tego typu niedoskonałości, należ właściwie określić problem skórny z jakim się borykamy, w tym celu najlepiej udać się do dermatologa oraz dobrać właściwe kosmetyki, dzięki którym uzyskamy pożądany efekt w makijażu.

Kolejną istotną kwestią w przypadku skóry problematycznej jest właściwy sposób aplikacji kosmetyków, który również ma ogromny wpływ na efekt końcowy.

Podkład idealny dla cery problematycznej

W przypadku cery problematycznej najczęściej zdajemy sobie pytanie, jaki podkład będzie odpowiedni? Czy jest taki który pomoże zakryć nasze niedoskonałości? Poszukując idealnego podkładu, warto sięgnąć po podkład kryjący, który dobrze wyrówna koloryt naszej skóry, wygładzi jej powierzchnię oraz pokryje niedoskonałości. Rodzajów podkładów jest na rynku kosmetycznym bardzo dużo. Są podkłady w płynie, w kremie, w musie oraz w sztyfcie. Najbardziej popularny jest podkład w płynie lub w musie. Taka też forma rekomendowana jest w szczególności dla osób posiadających skórę problematyczną.

Podkład kryjący, występujący w płynie lub w musie charakteryzuje się lekką konsystencją oraz łatwą aplikacją. Dobrze pokrywa niedoskonałości, nadając skórze naturalny i promienny wygląd. Zanim jednak użyjemy podkładu zachęcamy do zastosowania kamuflażu, który pomoże zatuszować pojedyncze pryszcze. Przy tego typu cerze warto skorzystać z propozycji marki Golden Rose i sięgnąć po nowość, jaką jest podkład Total Cover 2 in 1 Foundation & Concealer – Podkład i korektor w jednym. Produkt ten ma aż dwie formy zastosowania Doskonale wyrówna koloryt skóry, kiedy nałożymy go na całej powierzchni twarzy jako podkład, a nakładany punktowo, jako korektor zapewnia miejscowe pokrycie niedoskonałości. Do nałożenia podkładu, najlepiej użyć pędzelka.

Należy również pamiętać o tym, że korektor i podkład, to nie wszystko. Polecamy też użycie pudru, który utrwali makijaż i pomoże uwydatnić rysy twarzy. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po produkty matowe, które nie zawierają połyskujących drobinek, gdyż zastosowanie błyszczących kosmetyków może sprawić, że uwydatnimy to, co chciałybyśmy ukryć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here