Sesja noworodkowa – dowiedz się, czym jest

Narodziny dziecka to dla rodziców wielka chwila. Przyjście na świat córki czy syna diametralnie zmienia życie młodego małżeństwa. Można jednak tę chwilę zatrzymać na zawsze. W jaki sposób? Decydując się na sesję noworodkową.

Sesja noworodkowa – czy w ogóle warto?

Zanim przejdziemy do wyjaśniania, czym jest sesja noworodkowa, zastanówmy się czy w ogóle warto wziąć w niej udział. Jako świeżo upieczony rodzic z pewnością w ogóle nie myślisz o czymś takim, jak sesja noworodkowa. I bardzo dobrze, bowiem jest już na to nieco za późno. Gdybyś chciał, by twoje nowo narodzone dziecko wzięło w niej udział, powinieneś nieco wcześniej zarezerwować termin. Jednak czy warto? Z pewnością sam masz dość dobry sprzęt, który pozwoli ci zrobić swojemu dziecku tyle zdjęć, ile tylko będziesz chciał. Technologia, jaką dysponujemy w dzisiejszych czasach pozwala kompletnym amatorom robić zdjęcia, które pod względem jakości są wystarczająco dobre, by nie korzystać z usług fotografa. Jeżeli jednak zależy ci na tym, by mieć wyjątkowe zdjęcia, jakich nie ma nikt inny, wtedy sesja noworodkowa jest bardzo dobrym pomysłem. Fotograf zaaranżuje przestrzeń, dzięki czemu uzyskasz efekt, jakiego w warunkach domowych nigdy byś nie osiągnął.

Sesja noworodkowa – kiedy ją wykonać?

Jak już wspomnieliśmy, termin u fotografa należy zarezerwować odpowiednio wcześniej. Dziecko noworodkiem jest oficjalnie przez pierwszy miesiąc swojego życia, jednak zdjęcia trzeba zrobić już w pierwszych dniach od narodzin. Fotografowie zalecają, by sesja noworodkowa odbyła się między szóstym a czternastym dniem (niektórzy wydłużają ten termin o tydzień) życia dziecka. Wtedy mały człowiek wciąż jeszcze przyjmuje naturalną pozycję z brzucha mamy, dzięki czemu fotografie są naprawdę niezwykłe. Szczególnie wtedy, gdy pieczę nad nimi będzie trzymał dobry fotograf.

Sesja noworodkowa – jak znaleźć fotografa?

Fotograf większości z nas kojarzy się z nieco starszym panem, który robi zdjęcia dowodowe czy legitymacyjne. To zdecydowanie nie jest miejsce, w którym znajdziemy odpowiednią osobę do wykonania sesji noworodkowej. Lepiej poszukać w internecie. Jednego z nich znajdziesz na tej stronie – http://noworodkowo.pl/sesje/sesje-noworodkowe/. A jak trafić do innych? Najlepszą opcją jest wpisanie w przeglądarkę internetową hasła „sesja noworodkowa Warszawa” (lub inne miasto) i sprawdzenie, kto i jakie robi zdjęcia w twojej okolicy. Dobrego fotografa poznasz po jego zdjęciach. Jeżeli nie znajdziesz ich na stronie internetowej, możesz mieć podejrzenia co do jego umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here