Jak zorganizować spotkanie z Mikołajem? O czym trzeba pamiętać podczas planowania odwiedzin Mikołaja w domu?

Spotkanie z Mikołajem to jeden z kluczowych momentów świętowania Bożego Narodzenia dla najmłodszych. Dzieci wierzą w świętego przez kilka lat swojego życia, a na wizytę Mikołaja czekają z ogromną niecierpliwością. W niektórych domach święty zawsze przychodzi pod nieobecność domowników bądź zostaje niezauważony, zostawiając po sobie jedynie ślady swojej obecności. Zdecydowanie większym wydarzeniem dla dziecka będą odwiedziny Mikołaja, jak je zorganizować?

List do Mikołaja

Samo spotkanie z Mikołajem jest dla dzieci ekscytującym i niezapomnianym wydarzeniem, jednak wszyscy wiedzą, że prawdziwą atrakcją są przynoszone przez świętego prezenty i nie po to dzieci były grzeczne cały rok, żeby Mikołaj przyszedł z pustymi rękoma. Tak się jednak składa, że ważnym elementem nawiązania kontaktu z Mikołajem jest list, dzięki któremu święty będzie wiedział, jakie zabawki ma “wyprodukować” w swojej fabryce. Przed wizytą Mikołaja, najlepiej na kilka tygodni wcześniej, należy napisać do niego list, uwzględniając w nim wszystkie pragnienia i życzenia. To duże ułatwienie dla Mikołaja i jego pomocników.

Przyjście Mikołaja w wigilijny wieczór

Dom z kominem nie stanowi dla świętego Mikołaja żadnego problemu, jednak mieszkanie w bloku nie posiada wygodnego wejścia dla wesołego starszego pana z brodą, zatem zmuszony jest do tego, aby wejść drzwiami. Należy pamiętać o wszystkich elementach towarzyszących jego przyjściu. Powinien zadzwonić dzwonek do drzwi, Mikołaj powinien na butach przynieść trochę śniegu z podwórka, lub błota, jeśli pogoda nie dopisuje. Powinien być również spragniony mleka i ciastek dla swoich wiernych reniferów, które czekają na podwórku.

Prawdziwy święty – kostium Mikołaja

Każdy wie, jak wygląda Mikołaj i nikogo nie da się w tej kwestii oszukać, a szczególnie dzieci. Odwiedziny Mikołaja muszą być zatem zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Bardzo ważny jest odpowiedni strój, a zatem charakterystyczna czerwona czapka świętego  Mikołaja z pomponem, czerwone spodnie i kurtka z pasem. Kostium Mikołaja znaleźć można w ofercie sklepu GoDan Party.

Atrybuty świętego Mikołaja

Aby spotkanie z Mikołajem można było uznać za wiarygodne, musi on mieć wszystko to, co każdy Mikołaj ma przy sobie. Oczywiście najważniejsze jest, aby święty miał przy sobie wór prezentów, bo to nie umknie uwadze najmłodszych dzieci. Ważnym atrybutem świętego Mikołaja jest również dzwonek, siwa broda, a mile widziane są także okulary. Mikołaj powinien posiadać wszystkie te elementy, aby nie wzbudzić podejrzeń najmłodszych domowników.

Ho Ho Ho, dobre uczynki, wierszyk i kolęda

Święty Mikołaj to poczciwy staruszek, który nie wpadnie do domu jak po ogień, a raczej chętnie zostanie na dłużej, aby rozdać wszystkie prezenty i wdać się w miłą pogawędkę. Każdy wie, że przywitaniem Mikołaja jest charakterystyczne “Ho, ho, ho”, dlatego powinno paść ono głośno już od progu. Mikołaj lubi też wiedzieć, czy nie napracował się na darmo i czy prezent na pewno się należy. Zazwyczaj pyta o dobre uczynki, chce usłyszeć wierszyk albo piosenkę. Od czasu do czasu wspomina też o swoich reniferach, które wciąż oczekują go na zewnątrz.

Pomocnik świętego Mikołaja, elf

Spotkanie z Mikołajem może być urozmaicone również o inne postaci, szczególnie gdy dzieci do obdarowania jest więcej. Każdy wie, że Mikołaj nie przygotowuje prezentów samodzielnie, inaczej nie zdążyłby do gwiazdki. W tej pracy wspierają go elfy. Wesołe drobne stworki w spiczastej czapce, zielonej kurtce z paskiem i zabawnych butach. Obecność elfa uwiarygodni samego świętego i będzie dodatkową atrakcją. Przebrania elfa dostępne są w ofercie sklepu GoDan Party.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here