Każde dziecko rozwija się w inny sposób, ale są też pewne standardy, na które trzeba zwracać uwagę. Jeśli nasze dziecko nie mówi, mimo że ma już trzy albo cztery lata to oznacza, że coś złego się z nim dzieje. Naszym zadaniem będzie sprawdzenie tego u specjalisty. Może nic się nie dzieje, ale może coś jest nie tak? Sami przecież tego nie sprawdzimy, bo nie wiemy jak to zrobić. Wielu rodziców się tego wstydzi i czekają na ostatnią chwilę z tym żeby udać się do specjalisty. To złe rozwiązanie, bo im dziecko jest starsze tym jest gorzej z tym żeby mogło wrócić na właściwy tor swojego rozwoju. Dziecko po urodzeniu nie jest świadome tego, co się dzieje, ale powoli zaczyna się rozwijać.

Zaczyna kojarzyć miejsce, w którym jest i swoich rodziców oraz innych domowników. Zaczyna coś sobie pod nosem mówić, często już nawet po roku zaczyna chodzić. Bywają takie dzieci, które bardzo wcześnie zaczynają mówić, dlatego ich rozwój jest znacznie przyspieszony i na pewno będą miały w życiu łatwiej. W większości przypadków nie mamy genialnych dzieci, które po urodzeniu zaczynają szybko mówić i rozwiązywać zadania matematyczne. To, dlatego trzeba nad rozwojem takich dzieci pracować, a wtedy pojawią się efekty.

Prawidłowy rozwój dziecka to zaprzestanie sikania w pampera, zaczynanie poznawania literek czy rysowanie. W ogóle na rozwój dziecka bardzo duży wpływ ma rysowanie i malowanie. Wielu rodziców nie chce się pracować z dzieckiem, a te niepozorne ćwiczenia naprawdę przynoszą efekty. Trzeba to robić systematycznie nawet wtedy, kiedy dziecko tego nie chce. Nie zmuszamy dziecka, ale też nie możemy sobie pozwolić na to żeby to dziecko decydowało o tym, co mamy robić, a co nie.

Wizyta u specjalisty

Jeśli dziecko ma kilka lat i nie radzi sobie w szkole albo jest wycofane to trzeba będzie udać się do specjalistów. To będą takie osoby, które sprawdzą jak zachowuje się nasze dziecko i co jest tego stanu przyczyną. Mogą się z dzieckiem bawić, ale jednocześnie sprawdzać rozwój. To ma ogromne znaczenie i trzeba o tym pamiętać. Tylko wtedy szanse na to, że nasze dziecko będzie się w prawidłowy sposób rozwiać są większe.

Jeśli za długo czekamy to problemy w szkole będą coraz większe, a nadrobienie tego wszystkiego materiału nie będzie wcale takie łatwe. My rodzice nie musimy się na wszystkim bardzo dobrze znać, ale jeśli zauważamy, że dzieje się coś nie tak jak trzeba to nie pozostaje nam nic innego jak zapisać nasze dziecko do kogoś, kto będzie w stanie mu pomóc i zrobi to w pełni profesjonalnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here