TOP 5 najpopularniejszych książek dla dzieci

Czytając dziecku książkę zabieramy go w magiczną podróż pełną fascynujących postaci i najróżniejszych wydarzeń, które nigdy nie mogłyby mieć miejsca w rzeczywistości. A ponadto kształtujemy wyobraźnię swojej pociechy. Warto przeczytać, jakie jest TOP 5 najpopularniejszych książek dla dzieci, które chętnie i my przeczytamy.

1. Stefan Themerson, „Przygody Marcelianka Majster-Klepki”

Jak wiadomo książki dla dzieci to tradycyjny, ale wciąż dobry pomysł na prezent (Sprzedajemy.pl), dlatego warto o tym pamiętać kiedy wybieramy się na urodziny do najmłodszych czy planujemy im kupić coś na gwiazdkę. „Przygody Marcelianka Majster-Klepki” to opowieść o bohaterze, który spotyka na swej drodze ludzi leniwych (częstokroć też nie chce im się wziąć losu w swoje ręce), niezdolnych do jakiegokolwiek działania. Książka pokazuje, że warto nie tylko zmienić swój los, ale także los innych ludzi – dlatego też tytułowy Marcelianek kopie studnię, buduje komin, poi zwierzęta. Dobrze tu wspomnieć, że ta książkowa perełka to reprint książki wydanej w 1983 roku.

2. Susie Hodge, „Dlaczego sztuka jest pełna golasów”

Książka pokazuje najmłodszym jak należy patrzeć na sztukę, szczególnie wtedy kiedy przedstawia ona nagie postaci. Dzięki lekturze książki „Dlaczego sztuka jest pełna golasów” rodzice są w stanie uniknąć wielu krępujących pytań, które słyszą będąc w muzeach czy galeriach.

3. Nele Moost, „Jak kózka uczyła się pływać”

Ta książka to bardzo edukacyjna bajka o tym jak leśne zwierzęta założyły szkółkę, która miała uczyć latania, pływania i wspinania się po drzewach. Naturalnie w literaturze dla dzieci nie raz pojawił się motyw latającego słonia, jednak ta książka jest polecana ze względu na swoje przesłanie – a mówi ono o tym, by do każdego podchodzić indywidualnie, ponieważ każde dziecko ma własne predyspozycje. To także mała aluzja skierowana do rodziców, którzy oczekują od swoich dzieci, by nieraz chodziły na zajęcia do których nie mają w ogóle przekonania.

4. Cristobal Leon, Cristina Sitja Rubio, „Dziwoląg”

„Dziwoląg” jest bardzo pouczającą książką o tym, jak człowiek potrafi zaszkodzić leśnym zwierzętom. Mamy zatem tutaj, podobnie jak w wyżej opisanej pozycji, bohaterów zwierzęcych, jednak fabuła jest zupełnie inna. Wszystkie zwierzęta wybierają się na leśny bal, na którym doskonale się bawią i objadają ciastem. Kiedy jednak wracają do swoich norek i gniazd okazuje się, że wszystko zostało…zniszczone przez człowieka, tytułowego dziwoląga. Zwierzęta wymyślają więc sprytny plan. Świetna lektura dla najmłodszych!

5. Kirsten Sims, „Baltazar Wielki”

Kto by pomyślał, że Baltazar to utalentowany niedźwiedź-skrzypek? Mamy tu kolejną propozycję dla najmłodszych o zwierzętach. Niedźwiadek Baltazar porzuca cyrk, by szukać swojego miejsca na ziemi. Warto tu dodać, że książka wydawnictwa Kocur Bury jest przepięknie zilustrowana przez autorkę, która na stałe mieszka w RPA. A jaki płynie morał z bajki? Na pewno taki, że zwierzęta powinny żyć w swoim naturalnym środowisku, którego nic i nikt nie zmienia. Warto sprawdzić, gdzie Baltazar w końcu najlepiej się odnalazł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here