urodziny

Urodziny dla dzieci to szczególna chwila. Maluchy, zwłaszcza kilkuletnie, z upragnieniem czekają na ten dzień, marząc o wspaniałym przyjęciu, gościach i prezentach. Ich rodzice z kolei głowią się niejednokrotnie, jak zorganizować taką uroczystość, co wbrew pozorom nie zawsze jest łatwą sprawą. Urodziny dla dzieci wymagają dokładnego przemyślenia i zaplanowania wielu szczegółów, od których zależeć może to, jak przebiegnie cały kinderbal.

Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach urodziny dla dzieci organizowane są zarówno w domu, jak i w lokalu. Czasem całość ma charakter spotkania dla wąskiej grupy kolegów, innym razem zaproszonych zostaje więcej osób. Bez względu na miejsce imprezy rodzice mogą skorzystać z pomocy doświadczonego w tym temacie animatora. Osoba taka odpowiedzialna jest za przygotowanie scenariusza oraz poprowadzenie wszystkich zajęć i konkursów, które oczywiście dostosowuje poziomem do wieku jubilata i jego gości.

Urodziny dla dzieci organizowane w sali zabaw wymagają najmniejszego nakładu pracy przez rodziców

Wystarczy zarezerwować odpowiednio wcześniej miejsce w dogodnym terminie, a całą resztą zajmuje się w zasadzie obsługa. Goście mają więc do dyspozycji sprzęty na terenie sali, a koordynatorem wszystkiego jest animator (gdy dzieci jest więcej, prowadzących może być dwóch, co z pewnością podnosi bezpieczeństwo imprezy). Taka forma kinderbalu jest w ostatnich latach niezwykle popularna.

Zawodowcy przez około 2 godziny wypełniają czas maluchom. Dzieci zupełnie się nie nudzą, a na koniec mogą wziąć udział w małym poczęstunku połączonym z jedzeniem tortu i odśpiewaniem „Sto lat”. Kilkulatki z reguły zachwycone są takimi imprezami. Oczywiście rodzice solenizanta muszą pokryć wszystkie koszty związane z taką usługą.

tort urodzinowy

Wiele firm, które organizują urodziny dla dzieci, umożliwia również poprowadzenie imprezy w domu. Zakres usług wybierają rodzice – poza podstawowym pakietem, czyli pracą animatora, który wraz z potrzebnymi akcesoriami stawia się na miejscu i przez określony w umowie czas prowadzi zabawę, można zdecydować się na inne, dodatkowe atrakcje.

Przykładem jest tu malowanie twarzy specjalnymi kredkami, tworzenie postaci z balonów, robienie waty cukrowej lub gorącej czekolady, a nawet wynajęcie trampoliny, magika czy clowna. Za każdą z takich usług należy oczywiście uiścić dodatkową opłatę. Nie oznacza to jednak, że urodziny dla dzieci w domu nie mogą być przygotowane bez pomocy profesjonalistów. Wszyscy rodzice, przy odrobinie wysiłku i kreatywności, mogą zorganizować doskonałą zabawę z okazji święta swojego dziecka. Choć niektórych dorosłych przeraża ta perspektywa, nie należy się niczego obawiać, a podejść do zadania spokojnie.

Oczywiście, by uniknąć niepotrzebnego stresu, warto zająć się tą kwestią z odpowiednim wyprzedzeniem. Około 3-4 tygodnie przed tym ważnym dniem należy zaplanować listę gości, a następnie stworzyć zaproszenia i rozdać je. Następnie trzeba przygotować zarys atrakcji, które przygotowuje się na dzień uroczystości. Wiele zależy tu od tego, ile dziecko ma lat, kim są goście, ile osób zostało zaproszonych.

Inaczej organizuje się przecież kinderbal dla rocznego malucha, a inaczej dla 10-latka. Zdarza się też, że urodziny dla dzieci to nie tylko nieletnie towarzystwo – często na imprezy tego typu zaprasza się również ciocie, wujów, babcie, dziadków, rodziców chrzestnych czy innych, zaprzyjaźnionych dorosłych.

Zakładając, że urodziny dla dzieci są typowym kinderbalem, trzeba przygotować odpowiednio miejsce (w balony, serpentyny, konfetti) oraz mieć w zanadrzu wiele pomysłów na zabawy i atrakcje. Kilkulatki puszczone samopas mogą niekiedy niemal roznieść dom, zwłaszcza gdy zaproszona jest np. całą grupa z przedszkola.

urodziny dla dzieci

Nad taką ekipą trzeba zapanować, organizując im czas, najlepiej poprzez zabawę dostosowaną do możliwości i średniej wieku. Przydadzą się zatem konkursy z nagrodami (dzieci je uwielbiają), idealnym pomysłem są też wspólne tańce przy muzyce, zabawy z balonami i chustą animacyjną oraz rysowanie na dużych arkuszach. Jeśli jest ładna pogoda, a rodzice dysponują własnym ogrodem, idealne będą gry i zabawy na zewnątrz.

Oczywiście organizowane w domu urodziny dla dzieci to także konieczność zaplanowania listy zakupów i przygotowania poczęstunku. Najważniejszym elementem jest rzecz jasna tort, ale w czasie kilkugodzinnej zabawy dzieciom przyda się również jakaś przekąska, lekki posiłek i sporo picia. Najlepsze małe kanapki, pizza, owoce, chrupki kukurydziane, biszkopty, wafelki, woda niegazowana i soki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here