prezent

Zbliżają się święta. Niedługo 6 grudnia. To czas obdarowywania bliskich prezentami. Każdy z nas jest inny, i każdy ma swoje potrzeby. Nie wiesz co kupić swojemu dziecku? Przeczytaj ten poradnik

Prezenty dla dzieci

Zacznijmy od niemowlaków i dzieci do 3 roku życia. W tym wieku maluch poznaje otaczający go świat. Najlepszym prezentem będą różnego rodzaju ciuchy, pościel, kocyki, lub maskotki, które dzieci uwielbiają. Dla trzylatków możesz kupić zabawki edukacyjne, które uczą je rozpoznawania kolorów, kształtów, i zwierząt. Będzie to fajne zajęcie dla dziecka, a rodzice będą mieli chwilę odpoczynku.

Druga grupa to dzieci od 3 do 6 lat. Jest to czas, gdy dziecko uczy się mówić, zaczyna rozumieć coraz więcej, oraz poznaje nazwy zwierząt i przedmiotów codziennego użytku. W tym wieku sprawdzą się zabawki edukacyjne dla dzieci w takim przedziale wiekowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również kupienie tabletu. Oczywiście należy pilnować, aby dziecko nie za długo patrzyło się w ekran tabletu, gdyż mogłoby sobie zepsuć wzrok.

Godzina dziennie nie zaszkodzi, a nawet może pomóc. Jest dostępnych wiele gier edukacyjnych dla dzieci. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać i czytać. W tym wieku, dużo dzieci lubi bawić się klockami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, od drewnianych po plastikowe.
Wybierz te, które twoje dziecko lubi najbardziej. Takiemu dziecku możesz kupić domek, który możesz postawić w ogrodzie. Może być wykonany z plastiku lub z drewna. Maluch będzie mógł się w nim bawić godzinami.

Kolejna grupa to dzieci w podstawówce. Mając 8-9 lat dziecko zazwyczaj znajduje sobie jakieś hobby. Może to być sport, śpiewanie, lub malowanie.
Jeśli kupujesz prezenty dla takich dzieci, to kieruj się właśnie ich pasją. Jeśli dziecko lubi piłkę nożną, to kup mu strój piłkarski i piłkę, a jeśli woli malować, to zestaw kredek, pędzli i farbek, aby mogło rozwijać swoje pasje.

dziecko z zabawką

Dla każdego, jako prezent, nada się nowy telefon bądź komputer. Koledzy w szkole porównują się między sobą. Można kupić mu jakąś grę na komputer lub konsole. Gra planszowa to również dobry wybór na zacienienie relacji rodziców z dziećmi. Możesz kupić puzzle, a gwarantuje wam, że spędzicie razem kilka godzin na układaniu.

Jeśli chcesz kupić prezent starszemu dziecku tu może pojawić się problem. Dzieci, a właściwie młodzież, po podstawówce mają już określone pasje. Wybierają swoją karierę zawodową, i decydują o przyszłości. Jeśli twoje dziecko marzy o własnym biznesie w przyszłości, to kup mu książki, poradniki jak zostać biznesmenem. Może twoje dziecko idzie do zawodówki, bądź technikum. Wtedy masz prostszą sprawę. Przykładowo, twój syn idzie do zawodówki na profil kucharz.

Możesz kupić mu książki kucharskie, komplet noży, strój, lub załatwić mu staż w jakiejś restauracji. Może twoja córka chce być przewodnikiem. Zabieraj ją na wycieczki. A na święta możesz jej kupić przewodniki w wersji papierowej po różnych miejscach świata. W tej kategorii wiekowej, niezależnie od pasji, uniwersalnym prezentem dla każdego będzie gra na komputer, lub konsole. Każdy czasem lubi sobie pograć ze znajomymi, czy z rodziną.

Kupowanie prezentów dla dzieci jest bardzo ważne. Daje to im poczucie, że są dobrzy, dlatego dostają prezent. Prezenty powinny być wręczane nie tylko na święta, ale również na urodziny i inne uroczystości, takie jak urodziny, komunia, bierzmowanie, i ślub. W końcu nawet dorosłe, to wciąż są nasze dzieci. Nie odkładaj zakupów prezentów na ostatnią chwilę. A zwłaszcza przed świętami, gdyż może już nie być, w sklepach, rzeczy którą chciałeś kupić. Warto udać się na zakupy świąteczne dwa tygodnie wcześniej. Nie musisz wtedy nic kupować, ale pooglądasz, i zastanowią z się co kupisz.

prezenty dla dzieci

Prezenty nie muszą być kupione. Możesz zrobić je samemu

Takie mają większą wartość, gdyż nie idziesz na łatwiznę, ale poświęcasz czas na samodzielne zrobienie. Możesz wykonać ramkę że zdjęciami, uszyć wyjątkowe zasłony do pokoju, lub ugotować coś pysznego.

Jeśli chcesz sprawić frajdę swojemu dziecku, i zachęcić do wyjścia na dwór kup mu rower, rolki, deskorolkę lub inny sprzęt sportowy. Może to być piłka do nogi, siatkówki, lub koszykówki. Fajną zabawką dla starszych dzieci są auta na sterowanie. Zapewnia chwilę rozrywki. Dziecko może wspólnie z kolegami urządzać wyścigi takich samochodów. Jeśli zna się na technologi, to na pewno marzy o tym, żeby mieć drona. Jest to urządzenie latające, które może nagrywać filmiki. Gwarantuje to długie chwilę zabawy, a później możecie spędzić rodzinnie czas na oglądaniu krajobrazów nagranych przez drona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here