wycinanie migdałków u dziecka
fot. pexels.com

Niektóre zabiegi medyczne lepiej przejść w wieku dziecięcym, ze względu na to, że o wiele łatwiej i szybciej regeneruje się organizm w tak młodym wieku. Do takich zabiegów należy usuwanie migdałków u dzieci.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/usuwanie-migdalkow-u-dzieci/

Bóle gardła i angina

Te objawy to typowy sygnał na to, że coś niedobrego może się dziać z migdałkami dziecka. Wówczas najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje nas z dzieckiem do laryngologa. Nie ma się czego obawiać, jeśli chodzi o samą wizytę u laryngologa. Sprawdzi on stan gardła dziecka oraz migdałków i jeśli będzie taka potrzeba skieruje nas na wycięcie migdałków.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, bowiem wycinanie migdałków to zabieg, nie operacja, trzeba będzie zrobić badania krwi. Sprawdza się wówczas m.in. krzepliwość krwi dziecka, aby móc przeprowadzić zabieg.

Wycinanie migdałków

U dzieci może być tak, że trzeba będzie wyciąć trzeci migdałek, który w wieku dorosłym całkowicie zanika, jeśli się z nim nic nie dzieje. Migdałki są w zasadzie niepotrzebnym narządem, który chroni nas przed infekcjami gardła, ale jeżeli same w sobie są przyczyną częstych infekcji, takich jak bóle gardła czy angina, wówczas należy je wyciąć.

Dziecko będzie odpowiednio przygotowane do wycięcia migdałków. Po zgłoszeniu się do szpitala zostaje na obserwacji jeden dzień, a następnego dnia ma zabieg. Dzieciom podaje się narkozę i całość zabiegu przeprowadzona jest pod znieczuleniem ogólnym. U dorosłych stosuje się raczej znieczulenie miejscowe, chyba, że pacjent życzy sobie narkozę.

Sam zabieg trwa bardzo krótko, lekarz wycina migdałki, wówczas dziecko wraca na salę szpitalną. Niestety z początku nie będzie mogło mówić, ze względu na przeprowadzony zabieg. Jednakże z czasem się to unormuje i dziecko będzie już mogło mówić normalnie.

Po zabiegu niestety, ale również będzie bolało dziecko gardło i krtań, a także nie będzie mogło spożywać stałych pokarmów. Stosuje się wówczas konkretną dietę, która ma na celu nie uszkodzenie miejsc operacyjnych. Dziecko natomiast bardzo szybko się zregeneruje i dojdzie do siebie już w tydzień!

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/wysypka-u-dziecka-co-robic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here