Zabawki dla dzieci rozwijające kreatywność

Kreatywność to drugie imię każdego dziecka. Eksperymentowanie z różnymi materiałami i formami pozwala na naturalne wyrażanie siebie. Kształtuje zdolności manualne, zmysł plastyczny i estetyczny. W rozwoju tych cennych umiejętności pomagają oczywiście zabawki. Na które warto zwrócić uwagę?

Zabawki dla dzieci od wiodących producentów

Zabawki dla dzieci, które będą wspierać rozwój ich kreatywności to bardzo duża i różnorodna grupa produktów. Poszukując tych odpowiednich, warto oprzeć się na zaufanym dystrybutorze, który oferuje zabawki wysokiej jakości, posiadające odpowiednie atesty. Dobrym przykładem jest sklep online Toysbox.pl. W jednym miejscu zebrano najbardziej popularne zabawki w tej kategorii od wiodących producentów, które dostarczą dzieciom dużej przyjemności tworzenia i eksperymentowania. Oto niektóre z ciekawszych propozycji.

Kreatywne połączenia

Tworzenie różnych struktur, kształtów, ozdabianie, łączenie kolorów – to zajęcia, które dzieci uwielbiają. Pomagają w tym różnorodne zestawy kreatywne. Ich ogromną zaletą jest to, że elementy łączy się ze sobą bez użycia kleju. Tu warto zwrócić uwagę na Qixels czyli wielokolorowe kostki łączone przy pomocy wody, z których budować można trójwymiarowe figurki o niezwykłych kształtach. Inny ciekawy produkt to kreatywne baloniki Oonies z zestawem ciekawych akcesoriów. Te również można łączyć ze sobą w struktury, ozdabiać, a nawet przyczepiać do ściany. Pomysłową, kreatywną zabawką są także kolorowe rzepy Bunchems, przy pomocy których dzieci będą tworzyć ciekawe kształty i postacie.

Inny wymiar kolorowania

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają rysować i wypełniać kształty kolorami. Można to robić nie tylko przy pomocy kredek, czego doskonałym przykładem jest zestaw Spray Art. To aerograf, który zasilany jest bateriami. Po włożeniu do niego specjalnych flamastrów i włączeniu przycisku, Spray Art zaczyna rozpylać kolor. Można go używać do pokrywania papieru bądź tkanin. W zestawie jest wiele szablonów, które mogą posłużyć jako wzory do tworzenia.

Zabawki dla dzieci ciekawych świata

Wśród dzieci jest wielu małych odkrywców, którzy uwielbiają poznawać sposób funkcjonowania rzeczy i zjawisk. Dla nich idealne będą zestawy tematyczne oparte o małe laboratoria, wprowadzające w świat nauki i techniki. Bezpieczne i ciekawe eksperymenty rozwijają ciekawość, wiedzę. Można dzięki nim poznawać zagadnienia z obszaru nauk przyrodniczych, technicznych, chemicznych, a nawet rozpocząć przygodę z eksploracją kosmosu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here