plac zabaw

Każdy rodzic posiadający dom z ogrodem lub działkę, stanął przed dylematem, jak umilić czas dziecka na dworze. W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, jest ogromny wybór zabawek i akcesoriów dla dzieci. W dzisiejszym poradniku opowiem o zabawkach, którymi twój maluch będzie mógł się bawić na dworze.

Zabawki ogrodowe dla dzieci

Ogród to miejsca, nie tylko do zabawy, ale również do odpoczynku. Pielęgnujemy w nim kwiaty, o rośliny, oraz często uprawiamy warzywa. Zdarza się tak, że dzieci chcą nam pomagać w pracach ogrodowych. Jednak niektóre narzędzia są niebezpieczne dla maluchów.

Z pomocą przychodzi zestaw ogrodnika dla dzieci. Zabawki tego typu są wykonane z plastiku, więc są lekkie i nie ma ryzyka, że mogłyby przygnieść dziecko. Taki zestaw zawiera taczkę, grabie, łopatę, wiaderko, dzięki temu dziecko może poczuć się jak prawdziwy ogrodnik, jednocześnie nie zrobi sobie krzywdy. Koszt takiego zestawu to kilkadziesiąt złotych, w zależności od wielkości zestawu.

Kolejna zabawka to domek. Może być plastikowy lub drewniany. Ważne jest, aby był dostosowany do wzrostu dziecka. W zbyt dużym domku dziecko mogłoby się bać. Możemy ustawić taki domek pod drzewem, na tarasie, bądź balkonie, jeśli nie mamy ogrodu. Możemy dać tam naszemu dziecku różne zabawki, jedzenie, oraz picie. Dzięki temu mamy pewność, że nie odejdzie daleko. Gdy odwiedza nas znajomi lub rodziną z dziećmi to wspólnie będą mogli bawić się w domku. Ceny takich domków wahają się od stu do nawet kilkuset złotych, w przypadku wersji drewnianej.

Jeśli mamy dużo miejsca w ogrodzie możemy pokusić się o plac zabaw. Nie musi być ogromny. Tak naprawdę wystarczy kilka rzeczy i mamy zapewniona rozrywkę dla naszych pociech na długie godziny w ciągu dnia.

Ważne jest, aby była tam piaskownica. Może być drewniana lub plastikowa. Kolejna rzecz to domek, taki z drabinkami z jednej strony, a z drugiej może być zjeżdżalnia. Może się tam pojawić jakaś mała ścianka wspinaczkowa lub konik na sprężynie. Przydatna będzie również huśtawka. Na rynku dostępne są huśtawki, w których możemy zapinać dziecko, dzięki temu możemy śmiało porządkować ogródek, zerkając od czasu do czasu na malucha. Przykładowo drewniany plac zabaw składający się z domku ze zjeżdżalnią, piaskownicy, ścianki wspinaczkowej, oraz huśtawki to koszt około trzech tysięcy złotych.

zabawki ogrodowe dla dzieci

W ciepłe dni basen może zastąpić zabawę dzieciom. Możemy kupić taki,
który będzie głębszy, gdzie wspólnie będziemy mogli się kąpać, lub płytki tylko dla dziecka. Jest wiele rodzajów. Warto kupić basen wraz z dmuchaną zjeżdżalnia. Dziecko będzie mogło kąpać się i zjeżdżać do wody. Pamiętaj, że gdy dziecko kąpie się, lub bawi na słońcu, musisz nasmarować je kremem z filtrem. Koszt takiego zwykłego basenu to kilkadziesiąt złotych, w przypadku wersji ze zjeżdżalnią to ponad sto złotych. Natomiast większa wersja dla całej rodziny to koszt kilku stówek.

Następną zabawką może być piłka. Zarówno do nogi, ręcznej, kosza, jak i do tenisa ziemnego sprawdzi się idealnie. Będziemy mogli rzucać z dziećmi i ścigać się, kto pierwszy dobiegnie do piłki. Fajnym rozwiązaniem są wersje plażowe, dmuchane. Są one lekkie, zatem nie zrobią krzywdy naszemu dziecku. Koszt piłek zaczyna się od kilku złotych, w przypadku plażowej, do kilkudziesięciu, w przypadku piłki do nogi, lub kosza.

Fajną zabawką dla starszych dzieci jest frisbee. Jest to dysk, którym możemy rzucać na duże odległości i łapać. Jednak jest to zabawka dla starszych dzieci, które złapią lecące frisbee. Jest to niebezpieczne dla młodszych, ponieważ jeśli dziecko nie złapie lecącego dysku, to może go uderzyć w oko. Dysk możemy kupić za około 20 złotych.

Kolejna zabawka dla starszych jest przenośny zestaw do badmintona. Skala się z rakiet, siatki wraz ze stojakiem, oraz piłki. Możemy rozłożyć siatkę w każdym miejscu i cieszyć się rodzinną rozgrywką. Cena takiej zabawki to około 100 złotych.

zabawki ogrodowe

Fajną zabawką dla dziecka może być skakanka. Nie tylko zapewni chwilę rozrywki i zabawy dla dziecka, ale również zadba o jego odpowiednią dawkę ruchu. Sport to zdrowie. Powinniśmy wprowadzać nasze dzieci w świat sportu odkąd są małe. Warto dużo bawić się z dziećmi, zachęcając je do biegania, skakania na skakance, i ruszania się.

W świecie nowych technologii zabawką do ogrodu dla dzieci, może być dron lub auto na sterowanie. Oba te rozwiązania są raczej dla starszych dzieci, które zrozumieją sterowanie tymi zabawkami. Dron zapewni chwilę zabawy, a jednocześnie, dzięki kamerce pozwoli na zwiedzanie okolicy bez opuszczania ogrodu. Dziecko może pojeździć samochodem na sterowanie po ogrodzie. Są wersje terenowe, które poradzą sobie na trawie. Koszt takich zabawek to kilkaset złotych.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here