Adwokat do spraw spadkowych

Problematyka spadków zadłużonych jest bardzo skomplikowana. Trzeba mieć na uwadze, że niejednokrotnie ciężko jest ocenić, czy masa spadkowa przedstawia ujemną wartość. Gdy w skład spadku wchodzą nieruchomości, ludzie niejednokrotnie zastanawiają się, czy nie przyjąć go wprost. W przypadku, gdy stosowne oświadczenie nie zostanie złożone przed upływem sześciu miesięcy od powołania, z mocy prawa następuje przejęcie spadku z nieograniczoną odpowiedzialnością za długi. W takim przypadku stosuje się w drodze analogii przepisy wskazane jako podział majątku a prawo spadkowe. Trzeba przyznać, że w doskonałym interpretowaniu tych regulacji najlepsi są pełnomocnicy, którzy znają prawo rodzinne. Oczywiście specjaliści od spraw spadkowych równie szybko mogą się z tym uporać, bowiem mają już odpowiedni bagaż doświadczeń, aby należycie poprowadzić sprawę tego typu

Zasady dziedziczenia zgodne z prawem spadkowym mają zastosowanie jedynie wtedy, gdy spadkodawca nie pozostawił po sobie ważnego testamentu. Oczywiście może dojść do ich zastosowania także w sytuacji, gdy ostatnia wola zmarłego zostanie podważona w sądzie bądź przed notariuszem. Nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ wymaga wielu przeciwdowodów, których przeprowadzenie jest żmudne i monotonne. Na szczęście jednak adwokat od spraw spadkowych doskonale orientuje się w przepisach, które można zastosować, aby w błyskawiczny sposób wykazać, że ostatnia wola zmarłego została spreparowana przez nieuczciwych spadkobierców.

Ponadto dobry prawnik jest w stanie sporządzić wszelkie dokumenty, które niezbędne są do sądowego podziału spadku. Między innymi jest to spis inwentarza, czyli wykaz wszystkich składników majątku zmarłego, który wchodzi w skład masy spadkowej. Ponadto dobry pełnomocnik może reprezentować interesy swojego klienta nie tylko przed sądem, ale również przed notariuszem czy prowadzącym posiedzenie polubowne stałym mediatorem sądowym. Usługi oferowane przez pełnomocników w każdej sytuacji cechuje fachowość i kompleksowość.

Przeczytaj też: https://bloog.pl/finanse/czym-jest-wydziedziczenie-i-kiedy-mozna-je-wykonac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here