Jaki miód warto wybrać

Niemalże każdy produkt spożywczy występuje w różnych swoich odmianach. Nawet taki miód nigdy nie jest zwyczajnym miodem – a w zależności od jego rodzaju będzie mieć inne właściwości, smak czy konsystencję. Na pewno ten produkt warto jeść regularnie, bo ogólnie rzecz biorąc w każdym wariancie jest on zdrowy. Czym jednak różnią się od siebie poszczególne miody? Co je łączy, a co dzieli?

Zacznijmy od produktu najpopularniejszego, czyli miodu rzepakowego. To doskonały i w pełni naturalny wyrób leczniczy. Fantastycznie wpływa na stan różnych części organizmu, stając się wsparciem dla serca, naczyń krwionośnych czy nawet wątroby. Niektórzy uważają też, że rzepakowy miód jest najlepszym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy z układem oddechowym. Warto więc stosować go w chorobie. Rzepakowy miód jest też bardzo smaczny.

Następny w kolejce jest miód akacjowy – zdecydowanie bardziej płynny i intensywny w smaku. Jego właściwości oddziałują głównie na stan psychiczny. Doskonale wpływają na ogólne samopoczucie – uspokajają i rozluźniają od wewnątrz. Jako że miód akacjowy ma też liczne właściwości zdrowotne, uznaje się, że wzmacnia on po prostu cały organizm. Mamy i babcie często sięgają po niego przy przeziębieniu. Potrafi on szybko zlikwidować wirusy i bakterie odpowiadające za rozwój choroby.

Omawiając różnego rodzaju miody, na pewno trzeba też wspomnieć o tym lipowym. Jest to najlepszy wybór dla osób cierpiących na gorsze stany psychiczne. Miód lipowy potrafi ukoić stargane nerwy, zadziałać uspokajająco i poprawić samopoczucie. Oczywiście aby odczuć te wszystkie korzyści, należy spożywać go regularnie. Każdy, kto w tej chwili przechodzi przez ciężki okres w swoim życiu, powinien przynajmniej raz dziennie zjeść łyżkę miodu z lipy.

Warto również wspomnieć o tym, że miody pochodzące z supermarketów niekoniecznie będą dobrym wyborem. Często są bowiem wzbogacane różnymi sztucznymi i niepotrzebnymi substancjami. Lepiej zatem kupować miody bezpośrednio od pszczelarzy, których w Polsce wciąż jest wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here