Nowoczesne termometry elektroniczne

Z pewnością pamiętasz jeszcze z dzieciństwa termometry rtęciowe. Używane były przez bardzo długi czas, nie mieliśmy wyboru oraz zamienników, mimo, że wewnątrz nich była szkodliwa dla organizmu rtęć. Na szczęście termometry te wyparły inne – elektroniczne. O wiele bardziej bezpieczne i wygodne w obsłudze. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń.

Termometr bezdotykowy jest narzędziem niezbędnym w stanach chorobowych, gdy towarzyszy nam gorączka. Ważne, aby był on funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Najtańszą wersją termometru elektronicznego jest ta, gdzie konieczny jest kontakt naszego ciała z urządzeniem. Takie termometry wkładane są pod pachę, pod język, do ucha czy też odbytu. Ich obsługa nie jest skomplikowana, jednak niezbyt komfortowa. Dodatkowo tego typu termometry szybko się zużywają i co najgorsze tracą dokładność pomiaru.

Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o termometery są te bezdotykowe, które w swoim działaniu wykorzystują podczerwień. Ich użycie nie wymaga kontaktu z ciałem. Aby zmierzyć temperaturę wystarczy zbliżyć na odpowiednią odległość termometr do czoła lub innej części ciała. Pomiar jest szybki, w zaledwie kilka sekund lub nawet szybciej uzyskujemy wynik. Dokładność jest bardzo wysoka, wacha się ok. 0.1 stopnia Celsjusza. Użycie takich termometrów jest szczególnie polecane dla niemowląt i dzieci. Uzyskujemy bardzo precyzyjne pomiary bez kontaktu urządzenia z ciałem dziecka.

Tego typu termometrem jest, cieszący się dużą popularnością Visiofocus Smart. Wykorzystuje w swoim działaniu podczerwień, jest bezdotykowy. Dodatkowo możemy zmierzyć nim temperaturę otoczenia, wody czy posiłku. Dokonuje pomiaru w ułamku sekundy, jest bardzo precyzyjny. Urządzenie posiada wbudowany czujnik odległości, dzięki temu wiemy na jaką odległość zbliżyć je do badanej powierzchni. Termometr posiada także system kalibracji, sam koryguje wskazania względem otoczenia, dlatego możemy używać go w prawie każdych warunkach. Wyniki wyświetlane są na badanej powierzchni poprzez projektor wbudowany w urządzenie. Żywotność urządzenia ocenia się na 10 lat, a na jednym komplecie baterii można wykonać 10 000 pomiarów. Więcej informacji na temat tego urządzenia znaleźć można na stronie internetowej dystrybutora https://pewnypomiar.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here