Odwiedziny u noworodka - co kupić

Idąc w odwiedziny do znajomych lub członków rodziny, u których właśnie pojawiło się dziecko, zadajemy sobie pytanie: co ze sobą zabrać? Czy w ogóle coś przynosić? Czego taki maluch i jego rodzice potrzebują? Oczywiście najprościej byłoby zapytać, jest szansa, że czegoś brakuje i świeżo upieczeni rodzice ucieszą się akurat z takiego podarku. Jeżeli jednak rodzice skromnie odpowiadają, że niczego im nie potrzeba lub chcemy im zrobić niespodziankę, jest kilka uniwersalnych pomysłów.

Po pierwsze-starajmy się nie zapominać o mamie dziecka. Przeszła w końcu przez trudy porodu i z pewnością ciężko jest jej zmagać się z nową rolą-szczególnie, jeżeli to jej pierwsza pociecha. Wesprzyjmy ją ciepłym słowem i symbolicznym podarunkiem-może to być na przykład ładnie pachnący kosmetyk lub dobrego gatunku herbata.

Jeżeli chodzi o malucha, zabawki wczesnorozwojowe to coś, w czym możemy przebierać na sklepowych półkach na stronie https://www.tu-mamo.pl/15-zabawki-wczesnorozwojowe. Różne marki oferują wiele atrakcyjnych gadżetów z którymi można oswajać dziecko niemal od pierwszych dni życia. Kreatywne zabawki dla najmłodszych dzieci to jedna z tych rzeczy, której rodzice zazwyczaj nie kupują za wczasu, ponieważ mają dużo ważniejsze wydatki w postaci wózka, łóżeczka, pieluch czy ubranek. Ponieważ taki noworodek ma jeszcze nie do końca rozwinięte zmysły, dla zaspokojenia jego potrzeb strzałem w dziesiątkę będą zabawki kontrastowe, czyli takie w wielu kontrastujących ze sobą barwach i symbolach, zabawnie szeleszczące i dostarczające dziecku pierwszych bodźców. Do wyboru, do koloru-dosłownie.

Kolejnym trafionym i praktycznym pomysłem są ubranka-kto jest rodzicem, ten wie, że ciuszków nigdy dość. Po pierwsze, maluchy wyrastają z nich w zastraszającym tempie. Po drugie, istnieje wiele czynników, które sprawiają, że istnieje konieczność przebrania dziecka w ciągu dnia nawet kilkukrotnie. Nie trudno więc zgadnąć, że taki prezent rzeczywiście znajdzie idealne zastosowanie w życiu rodziców. Możemy pójść o krok do przodu i wybrać egzemplarze w większym rozmiarze-na przykład na półrocznego malucha. Mama będzie miała zapas na przyszłość a i z pewnością ciepło o nas pomyśli, kiedy za kilka miesięcy wyjmie z szafy nasz prezent.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here