Otulacz bambusowy. Skorzystaj z jego zalet podczas upalnych dni

Poród jest przeżyciem nie tylko dla rodziców. Narodziny dziecka są oczywiście ogromną zmianą w życiu mamy i taty, jednak niezaprzeczalnie największy szok przeżywa noworodek. Zmienia się cały jego świat. Dotąd było mu ciepło, cicho i ciasno. Lekkie kołysanie, miarowe bicie serca mamy i delikatne szumy – tak wyglądała jego jedyna znana codzienność. Nagle, po ciężkiej przeprawie przez drogi rodne, musi zmierzyć się z nowym światem. Tak bardzo innym – głośnym, zimnym, jasnym.

Noworodek opuszczając brzuszek mamy czuje się bardzo niepewnie. Już sam poród jest ogromnym przeżyciem i szokiem dla tego małego człowieka, a to dopiero początek nowej drogi. Teraz musi nauczyć się jeść i wypróżniać – są to, dla nas oczywiste, a dla niego zupełnie nowe doznania. Nie koniecznie lekkie i przyjemne.

NIESPOKOJNY SEN

Już wiecie dlaczego noworodek może być niespokojny. Co zrobić aby mu ten spokój zapewnić? Pomóc mu oswoić się z nowym światem. Postarać się stworzyć warunki przypominające łono matki, tak by maluszek czuł się bezpiecznie. Kluczową rolę odgrywa tu przytulenie i bliskość rodzica. Noworodki lubią być tulone. Na rękach u mamy i taty jest im najlepiej.

Jednak nie sposób tulić dziecko cały czas. Przychodzi moment, że rodzice np. chcą iść spać i muszą odłożyć swojego maluszka. Co wtedy? Co robić gdy dziecko nie chce być odkładane do wielkiego, pustego łóżeczka? W tej sytuacji pomoże otulacz dla niemowlaka.

Spowijanie noworodków i niemowląt jest praktykowane od bardzo dawna. Kiedyś były beciki, rożki niemowlęce, teraz ogromną popularnością cieszą się otulacze dla noworodków. Pomagają maluszkom odnaleźć się w nowej rzeczywistości i są namiastką matczynego brzuszka. Otulacz zmniejsza przestrzeń noworodka, dzięki czemu dziecko czuję się prawie jak w łonie mamy, przyjaznym świecie, który tak dobrze zna.

Otulacz niemowlęcy

Otulacz niemowlęcy zapewnia spokojny sen, który jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka, szczególnie w pierwszych tygodniach życia. Owijanie niemowląt dostarcza im poczucie bezpieczeństwa, mające ogromny wpływ na ich samopoczucie, odprężenie i jakość snu. Dziecko łatwiej się relaksuje, a to z kolei pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, zwłaszcza układu pokarmowego i nerwowego. Otulanie działa kojąco dla niemowląt cierpiących na kolki, ma znaczenie terapeutyczne dla wcześniaków, a więc dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży, oraz maluszków z wadami wrodzonymi.

JAKI OTULACZ WYBRAĆ

Wystarczy kocyk lub pieluszka bambusowa, w którą możemy zawinąć niemowlę. Należy zwrócić uwagę, by były uszyte z bezpiecznych materiałów, dedykowanych dla noworodków od 1. dnia życia. Otulacz dla noworodka powinien być wykonany z naturalnej tkaniny, oddychającej i nie zawierającej sztucznych domieszek. Bardzo popularne są otulacze bambusowe dla niemowląt. Tkanina bambusowa (dokładniej: wiskoza bambusowa) ze względu na swoje wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, antybakteryjne, antygrzybiczne i niezwykłą miękkość jest szczególnie polecana na otulacz dla noworodka. Z praktycznego punktu widzenia warto wybrać bambusowy otulacz w kwadratowym kształcie, dzięki czemu złożymy go w wygodny do owijania trójkąt. Rozmiar im większy tym lepszy (np. 110 x 110 cm), ponieważ później otulacz bambusowy wykorzystamy jako kocyk niemowlęcy, ręcznik (bambus świetnie chłonie wodę), chustę czy prześcieradło do łóżeczka.

Otulacze bambusowe znajdziesz np. w ofercie sklepu internetowego tinystar.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here