Sztućce dla niepełnosprawnych - kiedy warto po nie sięgnąć

Operowanie zwykłymi sztućcami jest dla osób starszych czy chorych bardzo problematyczną czynnością. Nie tylko dzieciom może sprawiać to trudności bo z pewnością niektórzy dorośli również sobie z tym nie radzą. Utrzymanie łyżki czy widelca w dłoni bez zgubienia przy tym zawartości lub korzystanie z noża z wyczuciem bez wątpienia wymaga dobrej sprawności manualnej. Osoby z chorobą Parkinsona, często miewają drżenie dłoni co uniemożliwia normalne spożycie zupy czy wsypanie cukru do kawy lub herbaty. Takie osoby potrzebują dodatkowego usprawnienia, którym są specjalne sztućce dla niepełnosprawnych. Produkty, jakimi są takie właśnie sztućce znaleźć można w wielu sklepach internetowych.

Zostały one zaprojektowane i stworzone specjalnie z myślą o osobach z różnego rodzaju ograniczeniami, jakimi są na przykład problemy z układem ruchu. Sztućce wymyślone specjalnie dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona są wyposażone w odpowiednie uchwyty. Ich ergonomiczny kształt ułatwia utrzymywanie sztućców w dłoni. Struktura powierzchni widelców czy łyżek dla niepełnosprawnych jest niezmiernie pomocna, ponieważ szorstki materiał powoduje, że widelec bądź łyżka nie wyślizguje się z dłoni. Te elastyczne sztućce mają specjalnie przystosowane uchwyty stabilizujace i przyssawki, których zadaniem jest zapobieganie przesuwaniu się naczyń po stołowym blacie. Wyginanie sztućców we wszystkie strony jest możliwe dzięki specjalnej główce. Sztućce dla niepełnosprawnych są wykonane z wysokiej jakości materiałów co zapewnia im wysoką trwałość.

Na przykład taka łyżka dla ludzi chorujących na Parkinsona bądź reumatyzm o wiele lepiej trzyma się w dłoni niż zwykła łyżka. Umożliwia to osobie chorej samodzielne zjedzenie posiłku. Łyżki dla osób cierpiących na Parkinsona czy reumatyzm są wykonane z metalu, który ma dużą trwałość. Dzięki temu taką łyżkę można dowolnie wyginać. Sztućce dla niepełnosprawnych umożliwiają dostosowanie ich kształtu do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Dla osób niepełnosprawnych czy chorych nie tylko jedzenie posiłków jest problemem, ale także ich przygotowywanie. Sztućce wyposażone w specjalne uchwyty umożliwią bezproblemowe krojenie chleba, wędlin czy warzyw nawet osobom z dużymi ograniczeniami.

Warto zapoznać się z ofertą sztućców dla niepełnosprawnych dostępną na stronie:

https://sklep.amefa.pl/pol_m_Sztucce_Dla-niepelnosprawnych-533.html

Można tam znaleźć narzędzia dla niepełnosprawnych, które z pewnością ułatwią seniorom czy osobom chorym samodzielne przygotowanie i spożywanie posiłków.

Zestawy specjalnie wygiętych sztućców są wykonane z najwyższej jakości stali a ich uchwyty zapobiegają wyślizgiwaniu się z dłoni. Po sztućce dla niepełnosprawnych warto sięgnąć w przypadku osób chorych na reumatyzm, artretyzm, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane. Tego rodzaju sztućce z pewnością także ułatwią życie wielu seniorom. Wygięte sztućce występują zarówno w wersji dla osób praworęcznych jak i leworęcznych. Noże mają proste uchwyty ze specjalnie zakrzywionym ostrzem. Umożliwia to łatwe cięcie pod kątem. W przypadku widelców i łyżek, mają one zakrzywione uchwyty umożliwijące ich łatwe chwytanie. Wszystkie sztućce dla niepełnosprawnych są wykonane ze stali nierdzewnej co jest ich dodatkową zaletą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here