kocyki dla dzieci

Każde dziecko powinno mieć swój własny kocyk. Dlatego rodzice starają się kupić ten najlepszy. Nie jest jednak wcale takie proste. Wybór jest bowiem bardzo szeroki. Jest jednak kilka zasad, które warto mieć na uwadze kupując kocyk.

Przede wszystkim idealny kocyk dla dziecka powinien być miękki

Dzieci w końcu uwielbiają się tulić. Ważne, aby był także elastyczny. Idealnie będzie jeśli taki stan utrzymywać będzie się także po wielu praniach. Dlaczego elastyczność jest tak ważna? Generalnie to ona odpowiada za to czy rodzicowi uda się idealnie otulić dziecko kocykiem. Jeśli kocyk stanie się zbyt usztywniony jego używanie będzie po prostu mało wygodne.

Także i dziecko nie będzie się w takim kocyku dobrze czuło. Dlatego wybierając kocyki dla dzieci lepiej jest postawić na materiał i tkaniny dobrej jakości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kocyk będzie służył przez długi czas. Dobrym wyborem może być zatem taki materiał jak polarek minky. Jest to niezwykle miękka tkanina i co ważne przyjemna w dotyku. Co ważne nie trzeba jej prasować po praniu, a to właśnie prasowanie najbardziej przyczynia się do usztywnienia kocyków. Niestety wadą kocyków z tego materiału jest ich dość wysoka cena.

Przy wyborze kocyka dla dziecka szczególną uwagę zwrócić należy także na jego rozmiar. Najlepszym rozwiązaniem będzie kocyk o wymiarze 100 centymetrów długości i 70 centymetrów szerokości. Nie musi być to oczywiście idealnie taki rozmiar, ale właśnie takie kocyki dla dzieci sprawdzają się najlepiej. Taki dość duży rozmiar sprawi także, że kocyk będzie mógłby używany przez długi czas. Dodatkowo w sposób praktyczny sprawdza się choćby w wózku dziecięcym.

dziecko śpi

Na rynku dostępne są oczywiście także kocyki o większych rozmiarach. Nie poleca się jednak ich zakupu. Przede wszystkim dlatego, że są one mniej praktyczne. To jednak jest zawsze kwestia indywidualną i każdy rodzic powinien dobrać kocyk najlepiej odpowiadający jego dziecku i jemu samemu. Oczywiście w przypadku noworodków lepiej jest wybrać rozmiar mniejszy. Ten bowiem może być troszkę za duży.

Kupując kocyk dla dziecka zawsze chcemy, aby był kolory i przepiękny. Jest to oczywiście bardzo ważne. Kolorowym kocykiem także i dziecko chętniej się otula. Jednak znaleźć tu trzeba pewien kompromis z użytecznością i trwałością. Najtrwalsze materiały to wspomniany już minky, bawełna oraz poliester. Niestety są to materiały, które nie pozwalają nałożenie zbyt dużych i wyrazistych kolorów. Lepiej jednak jest wybrać kocyk może mniej kolorowy, ale za to trwały.

Trzeba także pamiętać, aby kocyk był uzupełnieniem ubioru dziecka. Wychodząc z maluchem na zewnątrz najczęściej ubieramy go na cebulkę. Kocyk może być tu bardzo pomocy. W przypadku ciepłej pogody nie trzeba rozbierać dziecka, aby się nie przegrzało. Wystarczy odsłonić kocyk. I tak samo jest jak zrobi się chłodniej. Można wówczas dziecko kocykiem przykryć.

Dlatego jeśli kupujemy kocyk do wychodzenia na dwór lepiej jest wybrać ten z grubszego materiału. Sprawdzi się idealnie w chłodniejsze dni, a kiedy zrobi się ciepło nie trzeba po prostu przykrywać nim dziecka w całości. Nie można zapomnieć także o tym, aby kocyk wykonany był z oddychających tkanin. Dzięki temu mamy pewność, że dziecku nie będzie zbyt gorąco.

kocyk

Bardzo ważne jest także to, aby kocyk pasował nie tylko dziecku, ale także rodzicom. To rodzice w końcu będą otulać nim dziecko. Często też dziecko w kocyku będzie leżało w ramionach rodzica. Dlatego kocyk powinien być przyjemny i miły w dotyku także dla rodzica.

Oczywiście nie powinno się ograniczać do zakupu tylko jednego kocyka. Wręcz przeciwnie, najlepiej mieć kilka kocyków. Jednak każdy w innym kolorze lub wzorze. Będzie to pewne uatrakcyjnienie dla dziecka. Choć po pewnym czasie i tak pewnie wybierze te swój ulubiony.

Kocyki dla dzieci to element obowiązkowych

Każde dziecko musi mieć swój kocyk. Powyżej opisano kilka ważnych zasad, którymi można kierować się podczas ich wyboru. Wszystko jednak jest sprawą indywidualną. Każde dziecko jest bowiem inne. Dlatego nawet kocyk należy wybierać mają na uwadze indywidualne preferencje swojego dziecka. Dzięki temu będzie ono swój kocyk uwielbiać i nie będzie chciało się z nim rozstawać na dłuższą chwilę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here